Inne

We wtorek, 24 października, w Komisji Europejskiej odbędzie się przesłuchanie na temat postępu realizacji programu LeaderShip 2020. Spotkanie prowadzi Marian Krzaklewski, a prezentację dotyczącą Polski w kontekście programu przedstawi Jerzy Czuczman, prezes Związku Pracodawców Forum Okrętowe.

Jeżeli nie nastąpią problemy techniczne ze strony organizatora transmisji, to poniżej obserwować będzie można transmisję na żywo z przesłuchania na powyższy temat. Według najnowszych informacji, wystąpienie przedstawiciela Polski, Jerzego Czuczmana zaplanowane jest na godz. 11.50.

W 2013 roku w Brukseli przedstawiono raport "LeaderShip 2020 - The Sea, New Opportunities for the Future", opracowany przez grupę prowadzoną przez DG Enterprise w Komisji Europejskiej. Raport był wynikiem współpracy głównych zainteresowanych, czyli sektora przemysłowego, związków zawodowych, Komisji Europejskiej, organizacji pozarządowych, a także regionów nadmorskich.
Stworzono strategię LeaderShip 2020, w której promowana jest wizja przeszłości tworzonej w oparciu o innowacyjne zróznicowanie i dywersyfikację przemysłów morskich, i w której wskazuje się także na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw.

Program LeaderShip 2020, miał - w zamyśle - stworzyć podstawy nowej globalnej strategii sektorowej dla europejskiego przemysłu morskiego.

Transmisja:

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter