Inne

Jesień wcale nie oznacza końca wodnych atrakcji w Szczecinie. A takiego wydarzenia jeszcze tam nie było. Mecz Polska-Niemcy w żeglarstwie w samym centrum miasta.

Regaty rozegrane zostaną w trzech formułach: flotowej (fleet racing - wyścigi grupy jednostek ściągających się na określonej trasie), zespołowej (team racing - wyścigi dwóch zespołów składających się z trzech załóg. Wyniki każdego zespołu łączą się w celu wyłonienia zwycięzcy) i meczowej (match racing - wyścigi dwóch konkurentów). W każdym zespole wystartują po trzy załogi. Oznacza to - w wielkim skrócie - że na Odrze zrobi się „gęsto”, a ścigających się jednostek może być kilkadziesiąt.

Mecz Polska-Niemcy odbędzie się blisko brzegu. Zawody będą na żywo komentowane przez spikera. Sędziowie znajdą się bezpośrednio na wodzie.

Na brzegu z kolei Centrum Żeglarskie, organizator wydarzenia, przygotuje atrakcje dla publiczności, czyli koncerty muzyczne na scenie przy budynku mariny na Wyspie Grodzkiej.

Program:

Piątek, 13 października

14.00-16.00: oficjalne treningi

16.00-18.00: wyścigi flotowe

Sobota, 14 października

11.00-12.00: wyścigi flotowe

12.00-14.30: wyścigi zespołowe 

14.30-17.00: wyścigi meczowe

17.30 - zakończenie regat

Dodatkowo w niedzielę na Odrze odbędzie się finał Szczecińskiej Ligii Regatowej, imprezy Polish Match Tour. Start o godz. 10.00, a zakończenie o 16. Czas umilą kolejne występy na scenie zlokalizowanej na Wyspie Grodzkiej. Współorganizatorem wydarzenia jest szczecińskie Centrum Żeglarskie. Bazą wyścigów będzie NorthEast Marina Szczecin.

Żeglarski.info