Inne

Właśnie mijają dwa miesiące od najbardziej spektakularnego wydarzenia ostatnich lat w Szczecinie - regat The Tall Ship Races 2017. Niektórzy wciąż chętnie wracają do momentów, kiedy to wielkie żaglowce cumowały u nabrzeży Wałów Chrobrego.

Już w piątek odbędzie się "wodowanie" albumu upamiętniającego trzy edycje regat w Szczecinie. Inicjatorami są Laura Hołowacz i Tomasz Seidler, przedstawiciele CSL Internationale Spedition oraz Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. 

Powstanie albumu to historia wielkiej pasji organizatorów spotkania i autorów publikacji - autorów zrzeszonych w Szczecińskim Towarzystwie Fotograficznym, ale i wszystkich autorów, których prace, po ogromnej selekcji znalazły się w albumie. Będzie to niezwykła okazja do wspomnień i do obserwowania, jak zmieniło się miasto przy każdej edycji regat. Mało kto pamięta Szczecin z roku 2007 - wtedy też odbyły się pierwsze regaty, potem rok 2013 i zupełnie inne miasto, a następnie rok 2017 i Szczecin jako nowoczesna metropolia, która wyraźnie skłoniła się w stronę wody. W piątkowy wieczór zostanie zaprezentowany album wydany przez firmę CSL Internationale Spedition, który zawiera starannie wyselekcjonowane fotografie ze wszystkich trzech edycji zlotu żaglowców The Tall Ship Races w Szczecinie. Album powstał przy zaangażowaniu STF, Starej Rzeźni oraz wielu pasjonatów i miłośników żeglarstwa. 

"Wodowaniu" albumu towarzyszyć będzie dyskusja na temat zlotu żaglowców, wspomnienia i wnioski dotyczące tego, czy miasto zyskało na organizacji takiego wydarzenia. Spotkanie poprowadzi prof. Aneta Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Zaproszenie do dyskusji otrzymali: prezydent Szczecina Piotr Krzystek, zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska, Jerzy Raducha, wicedyrektor Centrum Żeglarskiego w Szczecinie, Grzegorz Włoch, Polsteam Shipping Agency, Mirosław Drozd Cheif Pilot, Zofia Sadłowska, Cheif Liason Officer oraz dziennikarka radiowa związana z żeglarstwem Katarzyna Wolnik-Sayna. Podczas dyskusji dowiemy się, jak odbierane są finały regat, co było największym problemem i co było największym sukcesem podczas organizacji regat. Dowiemy się szczegółów na temat przygotowania żeglarskiej reprezentacji Szczecina, pojawią się także zagadnienia ewentualnej czwartej odsłony The Tall Ship Races w Szczecinie.

"Wodowaniu" albumu towarzyszyć będzie wystawa, którą w galerii w Starej Rzeźni będzie można oglądać do 21 października. Album po premierze będzie do nabycia w Kubryku Literackim.

rel (CKE Stara Rzeźnia)

Komentarze   

-2 wodowanie albumu?
Jeżeli jest to zwyczajowe określenie prezentacji morskiego albumu, to autor powinien to WYBOLDOWAĆ i to ze 2 razy. W przeciwnym razie pytam, czy materiał na album jest wodoodporny co do kształtu i koloru stron?
04 październik 2017 : 12:22 adi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś