Inne

Do uroczystości święta 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach pozostały już tylko dwa dni - ruszają w sobotę uroczystą zbiórką o godzinie 10.00.

Podczas dnia otwartego, na lotnisku Babie Doły, zobaczyć będzie można dynamiczny pokaz pilotażu na śmigłowcach Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej: pokładowym SH-2G, ratowniczym W-3WARM oraz śmigłowcu zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ. Pokaz ratownictwa morskiego zaprezentuje załoga śmigłowca W-3. Pokazy dynamiczne w powietrzu zaprezentują goście z 4 Skrzydła Szkolnego, 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz Brygady lotnictwa Wojsk Lądowych. Na wystawie statycznej znajdą się statki powietrzne Brygady Lotnictwa MW wraz z uzbrojeniem. Obejrzeć będzie można także wyposażenie, jakim dysponuje 43 Baza. 

Wejście na teren pokazów odbywać się będzie przez Bramę Papieską (ul. Zielona) od godziny 9.30. Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni uruchomi tego dnia, w godz. 9-17, linię autobusową nr 209, w relacji Plac Kaszubski Babie Doły. Autobusy na tej linii kursować będą z częstotliwością 5-10 minut. Dojazd na Piknik możliwy będzie także autobusami linii 109. 

Na teren lotniska nie będzie można wjechać samochodem. Odległość od bramy Papieskiej do miejsca pokazu wynosi ok. 2 km.

Współorganizatorami Dnia Otwartego są Urząd Miasta Gdyni i Fundacja Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303.

Program dnia otwartego 43 Bazy lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach:

10.00 - uroczysta zbiórka;

10.55-11.10 - pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej i Orkiestry Reprezentacyjnej Sił powietrznych z Koszalina;

11.10-12.00 - występy artystyczne na scenie;

11.10-16.00 - prezentacja statyczna sprzętu lotniczego i techniki wojskowej;

12.00-14.00 - pokazy lotnicze;

Przez cały czas trwania dnia otwartego dostępne będą:

- wystawa statyczna samolotów i śmigłowców;

- wystawa uzbrojenia i specjalistycznego wyposażenia.

rel (Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter