Inne

Za tydzień w Gdańsku rozpoczynają się jedne z najważniejszych targów branży morskiej w Polsce - 19. Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2017. W tym roku w targach weźmie udział także Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Organizatorem targów jest Zarząd Targów Warszawskich SA.

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO organizowane są co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. Tematem są głównie obszary związane z przemysłem okrętowym, przemysłem morskim, infrastrukturą portów, żeglugą morską i przybrzeżną, bezpieczeństwem i ochroną portów, edukacją, ochroną środowiska. W tym roku na targach zaprezentuje się ponad 250 firm branży morskiej z kraju i zagranicy.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zachęca do odwiedzenia stoiska resortu. Będzie to znakomita okazja do zapoznania się z działalnością, zadaniami jakie realizuje i planami na przyszłość. Na stoisku nr 3.02 (obok wejścia głównego) wszelkich informacji udzielać będą pracownicy departamentów: gospodarki morskiej, żeglugi śródlądowej, edukacji morskiej.  

W tym roku szczególny nacisk został położony na bezpieczeństwo i ochronę portów i żeglugi. To także temat jednej z sesji Konferencji Baltexpo - "Aktualne wyzwania i rozwiązania na rzecz bezpieczeństwa portów i nadmorskiej infrastruktury krytycznej", którą zaplanowano 13 września. Poprowadzi ją prof. Piotr Mickiewicz z Akademii Marynarki Wojennej. Podczas debaty zostaną poruszone tematy związane m.in. z ewolucją zagrożeń, możliwymi formami reagowania - specyfiką rozwiązań lokalnych, oczekiwań i potrzebach sprzętowych oraz oceną ryzyka i możliwością wdrażania rozwiązań systemowych.

XIX Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO odbywają się w dn. 11-13 września 2017r. w Gdańsku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO, przy ul. Żaglowej 11 - dokładna lokalizacja jest podana tutaj.

Udział w BALTEXPO w charakterze zwiedzającego jest bezpłatny pod warunkiem wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem serwisu Evenea >>>

Więcej informacji na temat targów znajduje się tutaj >>>

1 1 1