Inne

Druga edycja Charytatywnych Regat Żeglarskich PHN-Gdynia VIP Racing 2017 odbyła się w miniony weekend w Gdyni. Darowizna zostanie przekazana na rzecz Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". Organizatorem regat była Grupa Kapitałowa PHN, budująca w Gdyni Yacht Park.

W tegorocznej edycji regat zmierzyło się 28 drużyn. Wśród nich między innymi Grupa LOTOS SA, Poczta Polska SA, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Totalizator Sportowy Sp. z o.o.. Gościem specjalnym był Zbigniew Gutkowski - pierwszy w historii Polak, który wystartował w regatach okołoziemskich VELUX 5 Oceans Race oraz Vendée Globe. W regatach wziął udział również Tomasz Cichocki, legendarny polski żeglarz oceaniczny, posiadający na koncie samotne opłynięcie kuli ziemskiej. 

Regaty rozegrane w sobotę 8 lipca odbywały się na kabinowych jachtach żaglowych typu Balt 23 na akwenie Zatoki Gdańskiej. Trasa wiodła po "śledziu" - ustawiono ją w taki sposób, aby zawodnicy szli na wiatr i z wiatrem. Wyścigi odbywały się dookoła ustawionych boi. Rozegrano dwie rundy oraz rundę finałową.

Regaty PHN-Gdynia VIP Racing 2017 to realizacja koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu. Każda z drużyn przekazuje darowiznę w wysokości 6.000 zł na rzecz Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". Regaty to zarazem rywalizacja sportowa, promująca polskie firmy - liderów przedsiębiorczości oraz wydarzenie promujące Yacht Park - unikatowy projekt deweloperski realizowany w Gdyni przez Grupę Kapitałową PHN. Na terenie Molo Rybackiego powstanie 135 apartamentów położonych w sześciu 5-kondygnacyjnych budynkach. Inwestycja zostanie dopełniona przez nowoczesną marinę, inspirowaną najlepszymi na świecie portami jachtowymi. Powstanie 120 miejsc postojowych oraz profesjonalne zaplecze dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających żeglarzy.

Gdynia.pl, AL

1 1 1 1

Newsletter