Inne

Ponad pięć tysięcy osób zwiedziło w minioną sobotę Gdańską Stocznię Remontowa im. J. Piłsudskiego SA podczas Dnia Otwartych Bram.

Już od godziny 10 rano chętnych, aby zwiedzić tereny stoczni nie brakowało. Wśród nich mieszkańcy Gdańska, stoczniowcy i pracownicy z rodzinami, uczniowie i chętni spoza miasta. Przy wejściu na bramie nr 2 najmłodszym rozdawano kolorowe balony i słodycze. W środku zaś czekały na nich m.in. karuzele, kolejki i zjeżdżalnie pneumatyczne. Były też konkursy, zabawy, także w pianie strażackiej oraz wata cukrowa, popcorn i lody.

Dorośli natomiast odwiedzali tzw. Przystanek Zdrowie, na którym mogli przeprowadzić bezpłatne badania i skorzystać z porad na temat zdrowego trybu życia. Na głodnych czekały kuchnie polowe ze smakowitą grochówką.

Można było zwiedzić hale np. Zespołu Prac Ruraskich czy Wydział Siłowni Okrętowych, a także podziwiać znajdujące się w dokach i przy nabrzeżach stoczni statki. Z kolei w Sali Tradycji prezentowano filmy o stoczni, a także liczne modele statków w niej remontowanych, przebudowanych, a nawet zbudowanych na zlecenie armatorów z całego świata.

- Wielkość tych statków, śrub i lin cumowniczych zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Bardzo fajny pomysł, aby udostępnić raz w roku stocznię mieszkańcom - mówi Piotr, jeden z uczestników Dnia Otwartych Bram.

Statki "na żywo" można było oglądać nie tylko spacerując po nabrzeżach, czy podczas przejażdżki jednym z dwóch piętrowych "londyńskich" autobusów, ale także od strony wody, z pokładu galeonów Dragon i Regina.

Zachęcamy tych, którzy w minioną sobotę spacerowali po terenie stoczni z aparatami fotograficznymi, aby nadsyłali swoje prace na konkurs fotograficzny "Stocznia w obiektywie". Można wygrać nagrody pieniężne i rzeczowe.

Konkurs organizowany jest po raz pierwszy specjalnie z okazji jubileuszu 65-lecia Gdańskiej Stoczni Remontowa SA. Mogą wziąć w nim udział wyłącznie osoby pełnoletnie, które nie są zawodowymi fotografami. Pod uwagę będą brane wyłącznie zdjęcia wykonane podczas Dnia Otwartych Bram. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest pod poniższym linkiem:

Regulamin Konkursu 

Trzy najlepsze prace konkursowe zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi: 5 tysięcy złotych za fotografię, która zdaniem jury zajmie 1 miejsce, 3 tys. zł za 2 miejsce i 2 tys. zł za fotografię ocenioną na 3 miejsce.

Fot.: Jerzy Uklejewski, Agnieszka Latarska

Komentarze   

-3 BHP
Tytułowa fotka - czy tych dwóch zawodników jeszcze pracuje??
27 czerwiec 2017 : 07:28 Marek nichal Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Bhp
A co tam jest nie tak? Jeżeli chodzi o kaski to zawodnicy są na tzw. Zielonej czyli bezpiecznej strefie. Pozdrawiam
27 czerwiec 2017 : 09:39 P Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1