Inne

Zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska, odbywająca się już od 1997 roku. W tym roku 21. edycja zlotu rozpocznie się w czwartek, 29 czerwca i potrwa do niedzieli, 2 lipca. Nowym miejscem odbywania się części lądowej jest Ołowianka, a dokładniej teren Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Wydarzenia i atrakcje zostały podzielone na cztery strefy, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Fani żeglarstwa będą mieli możliwość wzięcia udziału w rejsach żaglowcami po Zatoce Gdańskiej. W ciągu dnia dla dzieci i młodzieży przygotowano zajęcia sportowe, kulturalne i edukacyjne oraz żeglarskie warsztaty. Przez cały dzień będzie działać także strefa gastronomiczna, a wieczorem zaplanowano koncerty szantowe, Bitwę Morską oraz pokaz fajerwerków. Program tegorocznego Zlotu zapewni niezapomniane atrakcje dla wszystkich, przez całe dni trwania Baltic Sail Gdańsk.

Strefa Żaglowców

Żeglarskim Sercem całej imprezy będzie nabrzeże przy ulicy Wartkiej wypełnione żaglowcami i teren Ołowianki w okolicy kładki. W trakcie Zlotu Baltic Sail będzie można wziąć udział w rejsach po Zatoce Gdańskiej żaglowcami z całej Europy, zwiedzać zacumowane jednostki oraz obserwować Bitwę Morską i Paradę Żaglowców na wodach portowych. W tegorocznym zlocie weźmie udział 21 żaglowców. W sprzedaży na wszystkich fanów morskiej przygody czeka aż 4 000 biletów, które można zakupić poprzez stronę internetową. 

Tegoroczna nowością będą przeprawy na Westerplatte i mini rejsy po Motławie. W sobotni wieczór potyczki jednostek na wodach Motławy, czyli Bitwa Morska z historycznym tłem. W niedzielne popołudnie odbędzie się niezwykle widowiskowa Parada Żagli, w której biorą wszystkie pływające jednostki, począwszy od dużych żaglowców, poprzez mniejsze jachty turystyczne i kończąc na jachtach motorowych.

Strefa Muzyczna

Zlokalizowana na dwóch scenach: Scena Główna na Ołowiance oraz Mała Scena na ul. Długiej. Podczas XVII edycji Festiwalu Szanty pod Żurawiem, podczas których wystąpią m.in..: Mechanicy Szanty, Majtki Bosmana, Klang, Krzysztof Jurkiel Jurkiewicz, chór Zawisza Czarny.

Strefa Edukacyjna

Strefa edukacyjna zlokalizowana będzie w hali namiotowej na Ołowiance. Odbędą się tam: warsztaty muzyczne i plastyczne dla dzieci, wspólne robienie gadżetów w morskim klimacie, szkolenie żeglarskie dla małych „Balticów”, zajęcia z pierwszej pomocy, warsztaty wspólnego pieczenia w gdańskim stylu, strefa #GrajzRebelem oraz prelekcje. Na scenie głównie zobaczymy również teatrzyk dla dzieci Morskie Opowieści.

Strefa Aktywności Morskich

Organizatorzy zapraszają również do wzięcia udziału w innych aktywnościach wodnych. W strefie aktywności wodnych będzie można wypożyczyć kajak, rower wodny czy żaglówkę. Poza tym na terenie wydarzenia będzie plaża w środku miasta. I to dosłownie! Piasek, słońce, leżaki, parasole, kosze oraz animatorzy… czyli wszystko co, co na plaży znajdować się powinno. Będzie to miejsce idealne do relaksu i miłego spędzania czasu spoglądając na zacumowane przy nabrzeżu żaglowce.

Program Baltic Sail dostępny jest tutaj >>>

rel (Baltic Sail)

Fot.: Baltic Sail

Plakat Baltic Sail

Plakat Baltic Sail

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2007 4.2855
EUR 4.4913 4.5821
CHF 4.6117 4.7049
GBP 5.2073 5.3125

Newsletter