Inne

Już po raz siódmy polscy i zagraniczni żeglarze wyruszą z Sopotu na najdłuższe regaty morskie w Polsce. Podążać będą śladami pionierów polskiego żeglarstwa, którzy już w 1934 roku wyruszyli na regaty do Visby, a trzy lata później na szwedzkie regaty Round Gotland.

Trasa regat SailBook Cup podzielona jest na dwa etapy: z Sopotu do Visby oraz z Visby, dookoła Gotlandii i wysepki Gotska Sandön, do Sopotu. Dzięki temu załogi mają okazję do nabrania nowych sił przed drugim etapem, a także zintegrowania się podczas specjalnie organizowanego Dnia Polskiego w Visby. 

Morskie regaty SailBook Cup odbywają się bez względu na panujące warunki pogodowe. Jest to więc wyzwanie dla każdej załogi, która zdana jest na łaskę kapryśnego Bałtyku oraz własne siły i umiejętności.

W sobotnie południe, 15 lipca 2017 roku, niemal 200 żeglarzy podejmie próbę zwycięstwa i zdobycia nagrody głównej, którą jest zabytkowy srebrny Puchar Przechodni SailBook Cup. Zgodnie z tradycją nazwisko kapitana zwycięskiej załogi zostanie wygrawerowane na pucharze. 

Portal Morski jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji na temat regat można znaleźć na stronie: www.sailbookcup.pl

Fot.: A. Latarska

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter