Inne

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, wziął udział w jednej z najważniejszych imprez branży morskiej w kraju - HERRING Szczecin 2017, którą objął swym patronatem.

W tym roku Kapituła, złożona z przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego, przyznała trzy nagrody zasłużonym osobom oraz firmom, które przyczyniły się do promocji gospodarki morskiej. Wręczył je minister Marek Gróbarczyk.

Pierwszą nagrodę „Laur Bałtyku” otrzymał Jerzy Wójtowicz – prezes firmy C. Hartwig Szczecin Sp. z o.o., "jako wyraz uznania za długoletni i wybitny wkład w rozwój polskiej gospodarki morskiej oraz aktywny udział w integracji środowiska ludzi morza".

Kolejną nagrodę „Bursztynowy Laur Bałtyku” przyznano firmie Fosfan S.A., obchodzącej w ubiegłym roku swoje 70-lecie. Firmę wyróżniono "za umiejętnie połączenie wytwarzania wysokiej jakości nawozów rolniczych, produkowanych w oparciu o najnowocześniejsze zdobycze nauki i techniki, z jednoczesnym prowadzeniem działań, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego a także utrzymującej i tworzącej nowe miejsca pracy". Nagrodę odebrał Jacek Ciubak, prezes zarządu Fosfan S.A.

Komitet Organizacyjny Herring postanowił uczcić pamięć zmarłej niedawno prezes Polsteam Shipping Agency, śp. Elżbiety Pety, przyznając jej pośmiertnie wyróżnienie specjalne. Statuetkę odebrał Grzegorz Włoch – członek zarządu firmy Polsteam Shipping Agency.

Herring Szczecin to również impreza charytatywna - część środków z biletów przeznaczana jest na zasilenie działalności jednej z dwóch fundacji: Fundacji Ludziom Morza, założonej przez spółkę Euroafrica Linie Żeglugowe oraz Pro Publico Mare, założonej przez Polską Żeglugę Morską. W tym roku środki otrzyma Pro Publico Mare.

Jest to również okazja do wręczenia wyróżnień dla osób i firm, które swoją postawą i działalności przyczyniają się do promocji gospodarki morskiej.

rel (MGMiŻŚ)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3589 4.4469
EUR 4.6016 4.6946
CHF 4.4852 4.5758
GBP 5.4425 5.5525

Newsletter