Inne

Seria tragicznych pożarów na statkach pasażerskich do których dochodziło w ostatnich latach, wywołała zaniepokojenie środowiska morskiego i poszukiwanie rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa takich statków.

Organizowane przez Polski Rejestr Statków SA seminarium ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń pożarowych na statkach pasażerskich wśród pracowników biur projektowych, stoczni, armatorów i innych firm branżowych.

Analizy powypadkowe ze statków, które uległy pożarom, metody nadzoru klasyfikacyjnego i przeprowadzania inspekcji kontrolnych, oraz obowiązujące wymagania techniczne dla nowobudowanych statków przedstawią eksperci ds. bezpieczeństwa pożarowego. Swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami podzielą się również przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Urzędu Morskiego w Gdyni, Państwowej Komisji Badań Wypadków Morskich oraz Portowej Straży Pożarnej.

Zaplanowane na 13 czerwca 4-godzinne spotkanie  w siedzibie Polskiego Rejestru Statków, umożliwi głębsze zapoznanie się przedstawicieli branży okrętowej z problemami wynikającym z zagrożenia pożarowego podczas eksploatacji statków, jak i rozwiązaniami w zakresie ochrony pożarowej na nowobudowanych statkach typu ro-ro przewożących pasażerów.

Dyskusja i wymiana doświadczeń uczestników przewidziana na koniec spotkania, z pewnością przyczyni się do podniesienia świadomości występowania zagrożeń pożarowych, a tym samym poprawy bezpieczeństwa statków.

Polski Rejestr Statków zaprasza do zapoznania się z programem i do rejestracji uczestników na spotkanie.

Termin: 13 czerwca, godz. 8.30-13.00

Miejsce: Centrala Polskiego Rejestru Statków SA, Gdańsk, al. Gen. Józefa Hallera 126

Koszt 1 uczestnika: 80 zł

Harmonogram seminarium tutaj >>>

Rejestracja >>>

rel (PRS SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter