Inne

Raytheon Anschütz, światowy producent i dostawca morskich systemów nawigacyjnych wprowadza na rynek nowe oprogramowanie "Synapsis ECDIS NX" stworzone, jak zapewnia firma, przy ścisłej współpracy z klientami.

ECDIS (Electronic Chart Display and Information System) to komputerowy system stosowany w nawigacji morskiej, stanowiący alternatywę dla tradycyjnych, papierowych map. Najnowsze oprogramowanie, wprowadzone przez niemiecką firmę, zostało wyposażone m.in. w nowoczesne rozwiązania wyróżniające się intuicyjnym interfejsem dla użytkownika, przejrzystą strukturą wyświetlania, spójnymi koncepcjami operacyjnymi oraz nowoczesnymi technikami interakcji takimi jak funkcje dotykowe wyświetlacza, technika "przeciągnij i upuść", czy okna dialogowe pomocy kontekstowej.

- Synapsis ECDIS NX dowodzi skuteczności naszego sprawnego rozwoju i aktywnego w tym udziału naszych klientów - powiedział Björn Schröder, menedżer ds. produktu. - Zespół inżynierów firmy Raytheon Anschütz zadbał o podstawy, a dzięki wsparciu i opinii naszych klientów, w tym także profesjonalnych marynarzy, udało nam się stworzyć profesjonalne i unikatowe narzędzie.

Jak podkreśla firma Raytheon Anschütz, Synapsis ECDIS NX jest bardzo intuicyjny. Skutecznie wspiera użytkowników, przyczyniając się do bezpiecznej pracy i nawigacji. Zawiera m.in. wspomagane planowanie trasy, asystenta przybliżonego czasu przybycia (ETA Assistant), opcję wyświetlania strefy kierunku poruszania z monitorowaniem potencjalnych zagrożeń, a także ostrzeganiem przed nimi. To funkcja, która uwzględniając aktualny kurs statku, analizuje obszar znajdujący się przed jego dziobem i ostrzega przez możliwymi niebezpieczeństwami, takimi jak skały, mielizny itd.

System zostanie oficjalnie przedstawiony pod koniec maja na morskich targach - Nor-Shipping 2017 roku w Oslo.

Firma Raytheon Anschütz z siedzibą w Kilonii jest znanym światowym dostawcą systemów nawigacji morskiej, w które wyposażonych jest ponad 35 tysięcy statków handlowych i okrętów.

AL, rel (Raytheon Anschütz)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4256 4.515
EUR 4.6044 4.6974
CHF 4.4008 4.4898
GBP 5.4173 5.5267

Newsletter