Inne

DFDS Group, z okazji obchodzonej w grudniu ubiegłego roku 150. rocznicy istnienia, opublikował serię wizerunkowych filmów promocyjnych. Bohaterką jednego z nich jest także absolwentka Akademii Morskiej w Szczecinie - Sylwia Zakrzewska.

W krótkim materiale filmowym, na pokładzie promu Ark Dania duńskiego przewoźnika, Sylwia Zakrzewska, pełniąca funkcję drugiego oficera, relacjonuje, jak wygląda jej praca, a także wspomina reakcje rodziny i przyjaciół na wieść o tym, że planuje zostać "kobietą na morzu". 

Poniżej materiał filmowy opublikowany przez DFDS Group:

DFDS w grudniu ubiegłego roku świętował 150. rocznicę istnienia - pierwszy rejs odbył się 11 grudnia 1866 roku.

Statek Ark Dania został zbudowany w 2014 roku w niemieckiej stoczni w Stralsund. Jednostka o długości 195,2 m; szerokości 34 m i tonażu pojemnościowym brutto 33 313, kursuje na trasie Esbjerg-Immingham.

Warto dodać, że w kwietniu 2015 roku, w gdańskiej stoczni Remontowa, na Ark Dania odbył się montaż scrubbera. Dzięki temu statek spełnia wyśrubowane normy dotyczące emisji spalin i pozwala m.in. ograniczyć emisję związków siarki, których poziom od 1 stycznia 2015 r. nie może przekraczać 0,1 procent.

Czytaj także: Kobieta w branży stoczniowej

AL

Video: DFDS Group

Komentarze   

+2 wiecej
w DFDS teraz pracuje wiele polskich kobiet jako oficer pokladowy
28 luty 2017 : 13:05 ijachu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1