Inne

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej już po raz trzeci, we współpracy z partnerami branżowymi, organizuje międzynarodową konferencję, podczas której dyskutowany będzie wpływ, jaki morska energetyka wiatrowa może mieć na rozwój polskiej gospodarki.

Czy wykorzystamy ogromny potencjał energetyczny i gospodarczy polskiego morza?

Czy rozwój przemysłu morskiej energetyki znajdzie się na liście priorytetów gospodarczych rządu?

Czy energetyka wiatrowa na morzu stanie się jednym z najważniejszych kierunków rozwoju energetyki niskoemisyjnej Polski w kolejnej dekadzie?

Jaki kształt powinien przyjąć system wsparcia, aby umożliwić rozwój energetyki wiatrowej na morzu przy zachowaniu konkurencyjnych kosztów i maksymalizacji korzyści dla polskiego przemysłu morskiego?

Czy uda się zapewnić dostawy i obsługę budowy pierwszych morskich farm wiatrowych przez krajowy przemysł morski?

Czy uda się stworzyć w Polsce nowe fabryki kabli morskich i turbin wiatrowych, zapewniając tym samym kompletność łańcucha dostaw dla morskiej energetyki na Morzu Bałtyckim?

Na te i inne pytania będą odpowiadać przedstawiciele Rządu i Parlamentu RP oraz krajowi i zagraniczni eksperci już 27-28 lutego 2017 roku w Warszawie, podczas konferencji „Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki”.

www.konferencja-offshore3.pl  

Portal Morski objął patronat medialny nad wydarzeniem.

0 będzie taniej?
Eenrgia wiatrowa(energía eólica) jest trzecim źródłem energii elektrycznej w Hiszpanii.Oprócz tego ci,którzy uwierzyli w obiecanki cacanki rządu(ów)pozamieniali swoje winnice w pola ogniw fotowoltanicznych.Wszystko na...nic.Wczorajsza hiszpańska prasa donosi,że rachunki za prąd wzrosną o 100 euro rocznie.Cała Hiszpania oprócz Wysp Kanaryjskich doświadcza niespotykanej od lat fali zimna.Śnieg spadł nawet na Balearach.
20 styczeń 2017 : 09:31 von zadon | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter