Inne

Kapitan Mariusz Koper z siedmioosobową załogą jachtu Katharsis II podejmuje kolejne nie byle jakie wyzwanie.

Pamiętamy, że w marcu tego roku w Dworze Artusa w czasie gali "REJS ROKU 2015" odebrał on drugą nagrodę honorową za załogowy rejs na swoim jachcie na który złożył się najlepszy polski udział w regatach Sydney - Hobart, wyprawa na antarktyczne Morze Rossa i do nowozelandzkiego Auckland. Kilka dni później Kapitan Mariusz Koper na Kolosach - Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odebrał wyróżnienie za perfekcyjne przygotowanie i realizację rejsu po wodach Antarktydy.

Tym razem Mariusz Koper z siedmioosobową załogą podejmuje niemal 100 dniową wyprawę po najtrudniejszych morzach i oceanach Ziemi. Ma to być okrążenie Antarktydy, najzimniejszego i najtrudniej dostępnego kontynentu. Życzmy, aby Katharsis II jako pierwszy na świecie wykonał pętlę wokół Antarktydy, płynąc na południe od 60 stopnia szerokości geograficznej południowej.

Tekst: Bohdan Sienkiewicz
Foto arch.: Katharsis II 

+2 to jest niemożliwe
ziemia jest płaska Antarktyda to zewnętrzna granica więc nikt nie opłynie czegoś co nie istnieje jako oddzielny kontynent ....
24 marzec 2017 : 13:56 Romeko Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 ziemia nie jest globem
Wątpię, że zostałoby to nagłośnione, że trasa prowadzi inaczej. Na płaskiej też można opłynąć świat dookoła i jakoś tego nie biorą pod uwagę, indoktrynacja ziemi kulki zrobiła swoje i obrazki CGI od NASA zwodzą ludzi,że nie chce im się myśleć. Tyle pływają a nie zorientowali się,że woda zawsze jest płaska i horyzont zawsze prosty a, że czegoś dalej nie widzą to jedynie perspektywa.
04 listopad 2017 : 19:34 meg Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1