Inne

Jak napisano w nekrologu msza święta żałobna odprawiona zostanie w sobotę 10 września o godzinie 10 w Kaplicy Królewskiej w Gdańsku, w której Witold był ochrzczony. Po mszy, idąc orszakiem do Długiego Pobrzeża i wzdłuż Motławy, żałobnicy skierują się do Restauracji Kubicki, gdzie czeka na nich kieliszek goldwassser. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 13 na cmentarzu w Oliwie. Gości żałobnych bez własnych środków transportu odwiezie do Oliwy podstawiony autobus.

Witold Ciecholewski "Gdański Mottlau Spuker", kupiec, inżynier budowy maszyn, stoczniowiec, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, Kaphornowiec opłynął świat dookoła podczas regat WHITBREAD ROUND THE WORLD RACE, jako zastępca kapitana na pokładzie jachtu OTAGO. Był długoletnim członkiem Yacht Klubu Stoczni Gdańskiej. Wyróżniony medalem 35-lecia Sportu i Turystyki Województwa Gdańskiego. Członek Segler Vereinigung Altona Oevelgonne e.V. w Hamburgu i do śmierci członek Regatta-Verein Rendsburg. Urodzony w Gdańsku 24.11.1923 roku był wychowannkiem Gimnazjum Polskiego Macierzy Szkolnej wyróżnionym za długoletnia współpracę z Towarzystwem Przyjaciół Gdańska. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 2 sierpnia w Hamburgu.

Zdjęcie z wydawnictwa "Pokłon Hornowi". Na zdjęciu: załoga Otago przed wyruszeniem do regat Whitbread Round The World Race, od lewej Kapitan Zdzisław Pieńkawa obok jego zastępca Witold Ciecholewski.

1 1 1 1

Newsletter