Magazyn branży morskiej

Zamów już dziś. Darmowa dostawa

kup teraz

Inne

W minioną środę, 11 maja na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej odbył się finał konkursu "OiO4um" na najlepszą, obronioną na tym wydziale pracę inżynierską (edycja 2015/2016), w którym do zdobycia był płatny staż w jednej z prestiżowych firm.

Zwycięzcą Konkursu „OiO4um” edycji 2016 został Krzysztof Wołoszyk, za pracę: „Projekt konstrukcji lądowiska śmigłowców na kutrze patrolowym”, który oprócz nagrody pieniężnej miał prawo pierwszeństwa wyboru 3-miesięcznego płatnego stażu w:

1. Damen Engineering Gdańsk
2. HG Solution, a part of Hareid Group
3. Remontowa LNG Systems
4. StoGda, Ship Design and Engineering
5. Stocznia „SZKUNER” Spółka z o. o.

Pozostałymi finalistami konkursu zostali:

- Izabela Kopeć, za pracę: „Projekt konstrukcji kadłuba pełnopokładowej barki śródlądowej”,
- Mateusz Kowalczyk, za pracę: „Badania modelowe własności morskich platformy wiertniczej półzanurzeniowej. Prognozowanie wartości sił drugiego rzędu dla zadanego widma fali nieregularnej”,
- Paulina Żurawska, za pracę: „Projekt wstępny statku typu PSV o powierzchni pokładu roboczego 1000 m2”. 

W niedzielę, 15 maja br. na popularnym komunikatorze „Skype” odbyła się telekonferencja, podczas której finaliści dokonali wyboru nagród - płatnych staży.

Celem konkursu jest promowanie innowacyjnych rozwiązań inżynierskich opracowanych przez studentów WOiO PG, które mogłyby znaleźć zastosowane w przemyśle oraz stworzenie podstawy do racjonalnej naukowej rywalizacji wśród studentów, co sprzyjać będzie podwyższeniu jakości kształcenia.

Organizatorem jest Związek Pracodawców Forum Okrętowe oraz WOiO PG.

1