Inne

Miejska marina na Wyspie Grodzkiej stoi pusta, chociaż od czerwca mieli tam cumować żeglarze. Piotr Krzystek zapowiedział to kwietniu. Teraz urząd tłumaczy, że przystań wystartuje w sierpniu. Bo wtedy będzie ostatecznie gotowy budynek na Wyspie i miejska spółka Żegluga Szczecińska oficjalnie przejmie teren. Ale część wodna ma już pozwolenie na użytkowanie - miasto jednak tłumaczy, że wstrzymuje się z otwarciem do czasu zakończenia całości, między innymi ze względów bezpieczeństwa.

Pod koniec kwietnia Piotr Krzystek zapewniał: - Marina będzie działała od regat. Chcemy udostępnić pomosty i od tego momentu będą funkcjonowały - mówił prezydent.

W czasie finału regat jachty w marinie cumowały, jednak od zakończenia imprezy przystań stoi pusta. Dyrektor kontraktu Bogdan Osowski informuje, że formalnie przeszkód nie ma. - Pozwolenie na użytkowanie dopuszcza cumowanie jachtów - tłumaczy.

Miasto jeszcze nie przejęło mariny, trwają odbiory budynku na Wyspie Grodzkiej. Czy prezydent zdawał sobie sprawę, że procedury się przeciągną?

- Na pewno pan prezydent miał świadomość, jak skomplikowanym procesem jest proces odbiorów budowlanych - powiedział Łukasz Kolasa z biura prasowego. - Skoro miał świadomość, to znaczy, że okłamał dziennikarzy mówiąc, że od czerwca marina będzie działać, a nie działa - zapytał reporter Radia Szczecin. - To jest pana opinia. Jachty cumowały na czas Regat Bałtyckich, to się nam udało zrobić - mówi Kolasa.

Według najnowszych informacji, kosztującą ponad 42 miliony marinę miasto otworzy w drugi weekend sierpnia.

+2 Marina
A czy w tym mieście zakończono jakąś inwestycję w terminie ?? Jak prezydent takie miasto .
28 lipiec 2015 : 06:22 PIOTR 10 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2782 4.3646
EUR 4.5631 4.6553
CHF 4.4338 4.5234
GBP 5.3842 5.493

Newsletter