Inne

20 czerwca br. (sobota) podczas Dnia Otwartego Stena Line można nie tylko zobaczyć duży prom Stena Spirit od środka, ale też skorzystać z promocyjnej sprzedaży biletów na letnie rejsy. Prom czekać będzie na zwiedzających (wstęp wolny) na terminalu promowym Stena Line w Gdyni.

 Dzień Otwarty Stena Line to możliwość poznania wielkiego statku Stena Spirit, zwiedzenia mostka kapitańskiego oraz spędzenia czasu z rodziną podczas przeróżnych atrakcji – od dmuchanego statku piratów po przejażdżki nietypowymi rowerami. Wstęp na Dzień Otwarty Stena Line będzie bezpłatny. Również tego dnia autobusy linii 4f będą bezpłatne dla wszystkich, którzy wybiorą się zwiedzać statek. Tego dnia restauracje na pokładzie będą serwować pyszne obiady w cenie już od 15 zł. 

Dzień Otwarty to unikalna okazja zobaczenia statku od wewnątrz. Duże promy pasażerskie nie są zazwyczaj dostępne dla zwiedzających. Szansa na zajrzenie do najważniejszych miejsc Stena Spirit trafia się tylko raz w roku, z okazji Gdyńskiego Święta Morza, które rozpoczyna się właśnie 20.06.2015. Tegoroczne Święto Morza będzie trwało do 28 czerwca. Pierwszy raz Święto Morza obchodzone było w Gdyni w 1932 roku. Wzięło w nim udział ponad 100 tysięcy osób, na czele z ówczesnym prezydentem RP Ignacym Mościckim. Potem co roku w czerwcu ponawiano imprezę. W trakcie wojny starano się kultywować tę tradycję na pokładach polskich okrętów. Po wojnie zaś Święto Morza zmieniło swój charakter wpisując się w rzeczywistość PRL. Po 1989 roku nie udało się wskrzesić Święta Morza w przedwojennym stylu. Udało się to dopiero w roku 2013. Od tego momentu Święto Morza w Gdyni organizowane jest co roku.

Stena Spirit, to "pływający hotel" i jedna z większych jednostek tego typu pływających po Bałtyku. Na pokładzie znajdują się kabiny, dyskoteka, bary, restauracje a nawet spa. Statek może zabrać na pokład 1200 pasażerów i nawet do 600 samochodów osobowych lub ponad 100 ciężarówek. Nazwę Stena Spirit wyłoniono w ogólnopolskim konkursie, na który nadesłano prawie 14 000 propozycji! Matką chrzestną statku została Anna Przybylska, znana aktorka pochodząca z Gdyni. 

Dzień otwarty na promie Stena Line:

sobota, 20 czerwca 2015, Terminal Promowy Stena Line w Gdyni, ul. Kwiatkowskiego 60
wstęp wolny w godzinach 10 – 17 (ostatnie wejście)
dojazd z centrum Gdyni (min. spod Dworca Głównego, kursuje co 20 min). Przed terminalem znajduje się również ograniczona liczba miejsc parkingowych. 

rel (Stena Line)

1 1 1 1

Newsletter