Inne

Ponad 100 osób uczestniczyło w uroczystym otwarciu sezonu żeglarskiego w Szczecinie. Impreza odbyła się w Jacht Klubie AZS - u.

W tym roku żeglarze przygotowują się między innymi do wyprawy - "Narwik 2015". Do tego kapitan Wojciech Malejka zamierza wyruszyć w podróż dookoła świata na pokładzie jachtu Wassyl, a Agnieszka Skrzypulec z klubu SEJK Pogoń ubiega się o start w Igrzyskach Olimpijskich. 

W czasie uroczystości odbył się również chrzest nowego 22-metrowego jachtu Ocean.

Kilkudziesięciu miłośników sportów wodnych uczestniczyło także w podniesieniu bandery w szczecińskim Centrum Żeglarskim przy ulicy Przestrzennej. Nowy sezon ma przynieść duże zmiany, mówił dyrektor Łukasz Pundyk - jesienią dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z wyremontowanego schroniska. Niszczejący budynek przeszedł kosztowny remont. 

- Budowa zmierza ku końcowi, pomieszczenia już są pomalowane i myślimy, że jesienią wprowadzimy się do tych obiektów. To będzie nowa jakość, na której bardzo zyskamy - zapewniał dyr. Pundyk.

Łącznie na remont mariny miasto i urząd marszałkowski przeznaczyły ponad 36 milionów złotych - początkowo termin zakończenia prac planowano na 2011 rok, ale tymczasem jeden z wykonawców zbankrutował i zszedł z placu budowy, a kwestia nadzoru nad inwestycją budziła spore kontrowersje. Jednak, jak mówi zastępca prezydenta Szczecina, Krzysztof Soska, do celu jest już blisko.

- Marina nam pięknieje, chociaż chcielibyśmy, żeby to wszystko działo się szybciej. No, ale żeglarstwo też uczy cierpliwości - jak jest flauta czasem trzeba pohalsować, żeby dotrzeć do celu - tłumaczył Soska.

Podczas uroczystości rozpoczęcia sezonu odbyły się mini regaty modeli, koncert szantowy zagrał też zespół "Majtki Bosmana". 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4177 4.5069
EUR 4.6301 4.7237
CHF 4.6341 4.7277
GBP 5.3484 5.4564

Newsletter