Inne

OD SKIPPERA: Wyprawa SELMA ANTARKTYDA WYTRWAŁOŚĆ została zakończona. Trwała rok, bez 2 dni:  od 06 kwietnia 2014 roku do 04 kwietnia 2015. Razem to 23 000 mil fantastycznej przygody przez Atlantyk, Pacyfik, Morze Tasmana w Regatach Sydney-Hobart i na Morzu Rossa, jednym z najtrudniejszych i najzimniejszych mórz Ziemi. Ze świetnymi załogami. Ale ten sukces nie byłby możliwy bez tak życzliwego dopingu tysięcy kibiców naszej Wyprawy. Dziękujemy wszystkim, którzy - chociaż na odległość - ale przecież żeglowali razem z nami. Dziękujemy za Wytrwałość!

Na bezpośrednie spotkanie w Polsce będzie czas podczas kolejnych odsłon Wystawy Fotograficznej dokumentującej Wyprawę. Najpierw - 16 maja w Muzeum Sportu i Turystyki w Centrum Olimpijskim w Warszawie, potem w czerwcu w Bydgoszczy, w lipcu w Iławie.

Coś się kończy i coś się zaczyna. Wyprawa SELMA-ANTARKTYDA-WYTRWAŁOŚĆ zakończona, ale to przecież nie koniec przygód na s/y Selma Expeditions. Po 3 dobach pobytu w Mar del Plata jacht wystartował do kolejnego rejsu z nową załogą. Ocean wzywa.

Cumy już oddane. Obecny rejs odbędzie się w 3 etapach (przez Recife i Barbados) i zakończy się w kanadyjskim Halifaxie. Tam nastąpi krótki remont przygotowujący Selmę do żeglowania - w lipcu na Grenlandii a w sierpniu i wrześniu (jeśli stan lodu w cieśninach kanadyjskich pozwoli) przez osławiony North West Passage (Przejście Północno-Zachodnie - morska droga z Europy do wschodniej Azji prowadząca drogami wodnymi wewnątrz Archipelagu Arktycznego).

Potem Selma wróci do Patagonii - na początek lata na półkuli południowej czyli w grudniu 2015 - i rozpocznie kolejny sezon rejsów na Antarktydę.

Takie są plany :-)

Bieżące relacje z pokładu z naszej kolejnej wyprawy oraz informacje o następnych rejsach dostępne są na stronie: www.selmaexpeditions.com
Zapraszamy na pokład :)

Piotr Kuźniar, kapitan

OD PORTALU MORSKIEGO:
Skipperom Piotrowi Kuźniarowi i Tomaszowi Łopacie oraz kolejnym kapitanom i załogom życzymy zawsze stopy wody pod kilem i silnych ale dobrych wiatrów 

1 1 1 1