Inne

Jak dowiedział się nieoficjalnie Portal Morski - w wyniku przeprowadzonego konkursu na stanowisko prezesa Polskiej Żeglugi Bałtyckiej został wybrany Jarosław Siergiej, który do 2013 był prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Państwowe przedsiębiorstwo Polska Żegluga Bałtycka od 2011 roku, po rezygnacji z zajmowanego stanowiska Jana Warchoła, było kierowane przez pełniącego obowiązki prezesa Piotra Redmerskiego, który od lat piastował funkcję członka zarządu i dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych.

Jarosław Siergiej obejmuje kierownictwo przedsiębiorstwa żeglugowego z wiekową flotą (zaledwie trzy promy eksploatowane przez armatora działającego pod handlową nazwą Polferries mają łącznie 101 lat) i od lat przechodzącego kolejne nieudane, niedokończone próby prywatyzacji. 

PŻB, która od kilkunastu lat nie może być sprywatyzowana, w ostatnich latach przeszła proces restrukturyzacji. Firma zredukowała poziom zatrudnienia, a także pozbyła się (co było konieczne do przeprowadzenia planowanej prywatyzacji) zarówno budynku swojej siedziby w Kołobrzegu, jak i bazy promowej w Gdańsku.

Obecnie PŻB swoimi trzema promami obsługuje dwa połączenia promowe: Świnoujście - Ystad oraz Gdańsk - Nynashamn. Od stycznia br. PŻB konkuruje przy obsłudze połączenia do Ystad nie tylko ze swoim stałym rywalem, szczecińską Unity Line, ale także z niemieckim armatorem TT-Line.

Z pewnością Polska Żegluga Bałtycka potrzebuje managera znającego się na realiach żeglugi promowej, który sprawnie przeprowadzi ją przez ten trudny okres. Należy pamiętać, że jest to przedsiębiorstwo państwowe, w którym ważną rolę odgrywają związki zawodowe, a te w PŻB działają aktywnie, o czym w ostatnich latach wielokrotnie się już przekonaliśmy.

-  -  -

Jarosław Siergiej urodził się w 1964 roku w Szczecinie. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie na Wydziale Nawigacyjnym - specjalność transport morski. Jest absolwentem studiów podyplomowych: Marketing i Zarządzanie (Uniwersytet Warszawski), Executive MBA (University of Illinois at Urbana Campaign / Uniwersytet Warszawski) i Integracja Europejska (Papieska Akademia Teologiczna). Przez cztery lata pracował w Polskiej Żegludze Bałtyckiej na stanowisku II oficera nawigacyjnego. Był członkiem zarządu, a następnie prezesem Zarządu Morskiego Portu Police sp. z o.o. Później prezesem zarządu i dyrektorem naczelnym Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA - od września 2008 roku, do lipca 2013 r., kiedy to zastąpił go, wygrywając konkurs, Ryszard Warzocha. Siergej był także w przeszłości szefem szczecińskiej Platformy Obywatelskiej. 

JB, Media4Sea, rel

Fot.: ZMPSiŚ, Piotr B. Stareńczak

 
+14 Gratulacje
Czyli to ten Pan zgasi światło w PŻB?

Janek udowodnił nam, że na państwowym nie trzeba znać się na promach, liczy się umiejętność picia wódy i..... uciekania, gdy okręt tonie :)
02 wrzesień 2014 : 19:05 Jenek - kierowca MZK | Zgłoś
+14 Nalezy sie dobry Manager
Brawo!!!!!!!!!!!

Swietny Manager!!!!!! Pozbyli sie go z zarzadu portow i teraz do PZB!!!!! Brawo
Swiewtny Manager znajacy sie na zegludze promowej- to chyba jakis zart!!!!!!! Brawo
I znow jestesmy swiadkami ustawki politycznej , zenada i nic wiecej!!!!
Partia PO - tak dalej!!!!!!! Wstawiajcie swoich chloptasi!!!!!!!!
02 wrzesień 2014 : 19:08 Realista | Zgłoś
-5 dopisek
Biedne PZB. nie ma szczescia do managerow, jedyny sensowny jaki tam byl to Pani Grazyna B. ktora rzeczywiscie wyprowadzila firme. Ale Ona jest bezpartyjna i nie ma szans z nimi , z tymi ustawkami!!!!!!!!

Wspolczuje Tobie PZB tego nowego Prezesa !!!!!!!
02 wrzesień 2014 : 19:12 Realista | Zgłoś
-7 dopisek
Dokladnie tak, tylko ze Pan Jan W mial szczescie, gdyz wice prezesem byla wlasnie Pani Grazyna B i Ona robila wszystko za niego, On spijal wode i byl politycznie poprawny.

A teraz znow ustawka poltyczna PO - smieszne: manager znajacy sie na zegludze promowej hahahah
BYly Prezez portow hahahah
zenada
Oni naprawde chca utopic PZB
02 wrzesień 2014 : 19:18 Realista | Zgłoś
+3 - - -
przecież w artykule nie napisano, że J.S. jest takim managerem, który zna się na żegludze promowej...
napisano tylko, że "Z pewnością Polska Żegluga Bałtycka potrzebuje managera znającego się na realiach żeglugi promowej, który sprawnie przeprowadzi ją przez ten trudny okres."...
02 wrzesień 2014 : 19:37 ela | Zgłoś
-2 dopisek
Zastanawiam sie dlaczego nikt z Skarbu Panstawa nie zadzwonil do Pani Grazyny B, nie poprosil o to by wystartowala na Prezesa PZB, to jest jedyna kompetentna osoba znajaca firme, realia, ake nie, im nie zalezy na ratowaniu, rentownosci firmy, im zalezy na wsadzaniu kolegow na stanowiska,
zenada nasza Polska zenada
02 wrzesień 2014 : 19:21 Realista | Zgłoś
+4 dopisek
Pani Elu,

Ma Pani racje - rzeczywiscie nie ma tego w artykule, a juz myslalem ze portal Morski tak uwaza.:) Zwracam honor :)
02 wrzesień 2014 : 19:55 Realista | Zgłoś
+13 TT-Line
TT-Line weszła na linie do Świnoujścia własnie dzieki Siergiejowi
02 wrzesień 2014 : 20:38 Art | Zgłoś
+11 Jest absolwentem studiów podyplomowych
na Papieskiej Akademii Teologicznej????!!!!!!! No tak... PŻB potrzebuje cudu.
02 wrzesień 2014 : 21:01 Franca | Zgłoś
+9 dopisek
Wlasnie, dobre to, facet wprowadzil TT-line a teraz zostaje Prezesem PZB- to jest to co pislaem wczesniej- chca firme zniszczyc a przy okazji pozwolic aby kolega politycznie dobrze ustawiony zalapal jeszcze pieniazki prezesowskiej pensji.

Brawo Ministerstwo Skarbu i brawo Rado Nadzorczo !!!!!!!!!!! Swietny wybor!!!!!!!!!
I gdzie sa te zwiazki PZB, gdzie ich przedstawiciel. co z rada nadzorcza ze przyjeli faceta ktory przygarnal TT-line

Zenada polska, polska zenada
02 wrzesień 2014 : 21:31 Realista | Zgłoś
+4 Kryska
Grazka nie pisz bzdur na swoj temat, ci co cie znaja wiedza, ze jest dokladnie odwrotnie i jeszcze gorzej, przestan sie lansowac
03 wrzesień 2014 : 08:12 Zofia | Zgłoś
+4 Brawo :)
Jest dokładnie odwrotnie.
03 wrzesień 2014 : 13:33 Wolna | Zgłoś
+3 Grazka szuka pracy?
wyglada, że Grazka szuka pracy i musiala przypomniec o sobie, w swoim stylu, a talent to ona miala WIELKI , ale do mataczenia i prywaty. I co znowu chce sie nachapać i robic swoje interesiki ? bezwstydna baba
04 wrzesień 2014 : 20:53 Racjonalista | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter