W czwartek w Gdańsku odbędzie się pokojowy protest przeciwko zatrzymaniu załogi statku Greenpeace "Arctic Sunrise" przez służby rosyjskie. Wśród zatrzymanych jest gdańszczanin Tomasz Dziemiańczuk, aktywista Greenpeace oraz innych organizacji społecznych i kulturalnych.
Protest, pod hasłem "Jestem 1 z 30", póki co, nagłaśniany jest na facebooku. Odbędzie się on w czwartek, 3 października, w godz. 17 - 18, pod konsulatem Federacji Rosyjskiej, przy ul. Batorego 15, w Gdańsku Wrzeszczu. Akcję organizują przyjaciele zatrzymanego Tomasza Dziemiańczuka.
W zeszłym tygodniu 30 aktywistów Greenpeace z 18 krajów zostało aresztowanych na dwa miesiące i przebywa obecnie w aresztach śledczych w Murmańsku i okolicach.
