Inne

W najbliższy czwartek, 15 sierpnia, 8. Flotylla Obrony Wybrzeża obchodzić będzie Święto Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczną się już dzień wcześniej. W środę, 14 sierpnia, we wszystkich jednostkach 8. FOW odbędą się uroczyste zbiórki stanów osobowych.

Odczytane zostaną rozkazy okolicznościowe i przyznane będą wyróżnienia. Na ten dzień zaplanowano także wręczenie aktów nominacyjnych, odznaczeń resortowych, medali i odznak.

W środę możliwe będzie zwiedzanie Sali Tradycji 8.FOW w Świnoujściu (w godzinach 9.00 – 10.00 i 11.30 – 15.00).

Czwartkowe obchody Święta WP rozpoczną się o godzinie 8.00 od podniesienia wielkiej gali banderowej na stacjonujących w świnoujskim Porcie Wojennym okrętach.

W kościele garnizonowym w Świnoujściu godzinie 10.30, odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych i delegacji z jednostek 8. FOW.

Na Placu Słowiańskim w Świnoujściu o godzinie 12.00 odbędzie się uroczyste składanie kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej”, odczytany zostanie także „Apel Pamięci Oręża Polskiego”. Na świnoujskim cmentarzu delegacje 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zapalą znicze na wojskowych kwaterach.

1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.6182 3.6912
EUR 4.2232 4.3086
CHF 4.5137 4.6049
GBP 4.8868 4.9856

Newsletter