Inne

Dzisiaj, już po raz 32., rozpoczyna się w Krakowie jedna z największych zimowych imprez w tym mieście i jeden z największych halowych festiwali żeglarskich w Europie, czyli Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties 2013.

W ciągu 4 najbliższych dni Kraków stanie się żeglarską stolicą Polski. Tytuł tegorocznej edycji brzmi "Hej, me Bałtyckie Morze", w związku z czym w programie koncertów i imprez towarzyszących przywoływane będą wielkie bitwy i opowieści związane z Bałtykiem, nie zabraknie także historii tradycji nadbałtyckich ludów. Podczas festiwalu odbędzie się 13 koncertów (9 w CK Rotunda, 4 w Tawernie "Stary Port), podczas których wystąpi 33 wykonawców.

Przygotowano wiele imprez towarzyszących: spotkania z kapitanami, z autorami książek morskich, prezentacje, wystawy fotograficzne i kiermasz żeglarski.

W tym roku gościem festiwalu będzie m.in. Tomasz Stachura – znawca wraków i podwodnego Bałtyku. Nie mniej ciekawie zapowiadają się pozostałe wydarzenia. By wziąć w nich udział wystarczy chęć i wolny czas, Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegóły na: www.shanties.pl

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.7372 3.8128
EUR 4.1931 4.2779
CHF 4.4594 4.5494
GBP 4.9767 5.0773