Inne

Jak ustaliło Radio Szczecin, do wtorku jednostka nie będzie kursowała pomiędzy Szczecinem a Świnoujściem. Zniszczeniu uległa część pompy. Wodolot na trasę wyruszył z początkiem maja. - Po miesiącu pracy awarii uległa jedna z części maszyny - tłumaczy Waldemar Wnuk ze spółki "Wodoloty". - To zużycie części pompy.

Gumowy wirnik pod wpływem temperatury utwardza się i łamie. Silnik nie pompował wody i trzeba było go zatrzymać, bo mogło dojść do jego uszkodzenia.

Czytaj więcej: Do niedzieli wodolotem nie popłyniesz

- Wodolot po naprawie, jeszcze przed zabraniem turystów na pokład, przejdzie niezbędne próby - dodaje Wnuk. - Myślę, że w środę na pewno wypłynie.

Bosman Express powstał w roku 1993 w Sankt Petersburgu. Na pokład może przyjąć 120 pasażerów. Podróż do Świnoujścia trwa około 70 minut.

Tomasz Owsik-Kozłowski, Rafał Molenda

1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.6468 3.7204
EUR 4.2248 4.3102
CHF 4.4881 4.5787
GBP 4.9581 5.0583