Inne

Akademia Morska w Szczecinie w rankingu szkół wyższych tygodnika „Wprost” zajęła drugie, a w zestawieniu uczelni technicznych – pierwsze miejsce. Podstawą oceny poszczególnych uczelni była dostępność kadry naukowej, publikacje naukowe,  liczba studentów biorących udział  w programach prowadzonych wspólnie z przedsiębiorcami, aktywność uczelnianych biur karier, dostępność i cena pokoi w osiedlach akademickich oraz troska uczelni o zapewnienie absolwentom pracy po ukończeniu przez nich studiów.

- Cieszymy się - mówi prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Stanisław Gucma, rektor Akademii Morskiej w Szczecinie. - Nasza wysoka pozycja w rankingu jest nie tylko sygnałem dla studentów, że studiują na uczelni nowoczesnej, która o nich dba, ale również dowodem na to, że nasze szczecińskie uczelnie są otwarte na świat, zacieśniają współpracę z gospodarką, a ich absolwenci znajdują pracę. Tym samym jesteśmy ważnym elementem promocji nie tylko nauki, ale i całego naszego regionu

Politechnika Gdańska zajęła w rankingu szóste miejsce (czwarte wśród uczelni o profilu technicznym), a Akademia Morska w Gdyni pozycję dwudziestą.

Cze

Fot. Akademia Morska w Szczecinie

0 Gratulacje
Brawo Akademia!! Wreszcie jest jakiś ranking, który pokazuje ile rzeczywiście są warte uczelnie. Czas skończyć z zestawieniami, które za główne kryterium biorą ilość kierunków i specjalności oraz ilość profesorów (bez odniesienia ich liczby do ilości studentów...) Jeszcze raz gratuluje i życze I miesjca w przyszłym roku:)
14 maj 2012 : 12:51 Guest | Zgłoś
0 Inne uczelnie z zachodniopom.
18 pozycję, uzyskał też Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Szczeciński uplasował się na 26. miejscu, Akademia Sztuki ze Szczecina na ostatnim.
14 maj 2012 : 13:11 Guest | Zgłoś
0 Szacun
Trochę zazdrościmy, ale... cieszymy się i honor oddajemy. Tym bardziej, że to uczelnia morska, a jej wysoka pozycja jest w naszym wspólnym wybrzeżowym interesie. Może łaskawie odpowiednie oświatowe czynniki zostaną oświecone i wyciągną stosowne wnioski... Gratulacje ;-)
15 maj 2012 : 20:59 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter