Inne
Łączność mobilna i satelitarna na pełnym morzu, anteny oraz stacje bazowe GSM na 400 oceanicznych kontenerowcach, monitorowanie sieci i obsługa serwisowa urządzeń pokładowych - to planowane efekty współpracy Maersk Line z firmą Ericsson.

Obszary morskie to nadal strefa niezagospodarowana przez usługi mobilne. Stała łączność mobilna dałabybranży transportu morskiego możliwość wprowadzenia nowych, efektywniejszych metod zarządzania flotą i terminami dostaw oraz poprawy interakcji ze statkami, co pozwoliłobyzapobiegaćproblemom na morzu i szybko udzielać informacji klientom, a nawet zwiększyć sprawność energetyczną transportu morskiego.

Dlatego też Maersk Line, globalny lider transportu morskiego, we współpracy z firmą Ericsson postanowił wprowadzić komunikację mobilną i satelitarną na wszystkich swoich kontenerowcach. W ciągu najbliższych dwóch lat Maersk Linewyposaży 400 swoich statków w anteny i stacje bazowe GSM firmy Ericsson. Wkrótce potem urządzenia te zostaną zainstalowane również na pozostałych kontenerowcach. W ramach umowy Ericsson zapewni przez siedem lat globalne usługi zarządzania, w tym ciągłe (24/7) monitorowanie sieci i obsługę serwisową urządzeń pokładowych w licznych portach we wszystkich większych regionach świata.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza flota jako pierwsza będzie miała łączność opartą na technologii komunikacji mobilnej. Sądzimy, że pozwoli nam to lepiej komunikować się z kolegami na morzu i poprawić obsługę klientów. W najbliższym czasie będziemy dokładnie analizować wszystkie możliwości — powiedział Søren Toft, wiceprezes Maersk Line odpowiedzialny za działania operacyjne.

- Dzięki technologiom bezprzewodowym i odpowiednim czujnikom będziemy mogli zwiększyć bezpieczeństwo statków i zachować większa kontrolę nad otoczeniem– dodał Hans Vestber,prezes i dyrektor zarządzający Ericsson.

Obecnie nowoczesne i zaawansowane technicznie kontenerowce Maersk Linesą wyposażone w łączność satelitarną wykorzystywaną głównie jako komunikacja wspomagająca w kluczowych funkcjach pokładowych. Zintegrowane rozwiązanie satelitarne firmy Ericsson, obejmujące system morskiej komunikacji mobilnej i terminal VSAT, zapewni lepszą łączność całej flocie, co pozwoli wprowadzić nowe sposoby komunikowania się, zwiększyć efektywność i niezawodność oraz zmniejszyć koszty. Umożliwia ono także natychmiastowy zdalny dostęp do wiedzy i szerokiego zakresu informacji, co z kolei poprawia codzienną efektywność operacyjną statków.

źródło: Maersk Line - informacja prasowa
{jathumbnail off}
1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.6182 3.6912
EUR 4.2232 4.3086
CHF 4.5137 4.6049
GBP 4.8868 4.9856

Newsletter