Inne
Terminal pasażerski w porcie
18 pażdziernika 2010 |
Darłowo. Samorząd zamierza wybudować w porcie terminal pasażerski z centrum informacji turystycznej. Prace projektowe mają ruszyć w przyszłym roku. Taką informację przekazał w piątek (15 bm.) rzecznik ratusza Leszek Walkiewicz.
Inwestycja ma być realizowana w ramach międzynarodowego projektu Interface Plus, w którym uczestniczy siedmiu partnerów z Niemiec, Danii i Polski: Przedsiębiorstwo Transportu Publicznego Warnow w Rostocku w Niemczech i tamtejszy port, miasto Guldborgund, port Nexo, Przedsiębiorstwo Transportowe Movia Traffic Cooperation z Danii oraz miasta Darłowo i Ustka.
W projekcie - jak powiedział koordynator jego darłowskiej części Tomasz Breszka - chodzi o stworzenie kompleksowej, atrakcyjnej oferty dla niezmotoryzowanych turystów, którzy korzystając z morskiego transportu chcą zwiedzić uczestniczące w projekcie miasta.
- Dlatego w terminalu pasażerskim ma się również znajdować centrum informacji turystycznej - dodał Breszka.
Na razie nie wiadomo, kto przewoziłby turystów między portami, uczestniczącymi w projekcie. Partnerzy przedsięwzięcia nie wykluczają utworzenia linii promowej. Wartość całego projektu Interface Plus oszacowano na 2,8 mln euro. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Regionalnego. Na darłowską część przeznaczono 516 tys. euro. Wkład własny miasta ma wynieść 77,5 tys. euro. Program Interface Plus ma być realizowany w latach 2011-2013.{jathumbnail off}
Źródło:
