Inne
Antwerpia jest pierwszym portem-gospodarzem tegorocznych The Tall Ships Races. Wszystkie jednostki ze Szczecina są już w belgijskim porcie, a prezentacja naszego miasta cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających szczecińskie stoisko.

Stoisko promocyjne Szczecina to nie tylko możliwość pozyskania informacji o mieście (foldery, przewodniki, ulotki) , ale także nauka żonglowania oraz gry na instrumentach perkusyjnych. Przypomnijmy, że żonglerka była znakiem rozpoznawczym reprezentacji Szczecina podczas regat w roku 2009. Te umiejętności i sposób prezentacji podczas parady załóg zostały dostrzeżone i nagrodzone w Turku i Kłajpedzie. Odwiedzający szczecińskie stoisko w Antwerpii otrzymują m.in. właśnie piłki do żonglowania z logo finału regat The Tall ShipsRaces 2013, który odbędzie się w Szczecinie. W tym roku reprezentanci Szczecina w Antwerpii uczą także chętnych gry na instrumentach perkusyjnych. Szczecińska grupa perkusyjna Sambal towarzyszyć będzie dziś (11.07 ) reprezentacji Szczecina w tradycyjnej paradzie załóg wszystkich jednostek uczestniczących w The Tall Ships Races 2010.

W Antwerpii goszczą także przedstawiciele władz miasta Szczecina, z prezydentem Piotrem Krzystkiem, który podczas wizyt na jednostkach goszczących w porcie w Antwerpii zaprasza do Szczecina na finał The Tall Ships Races w 2013 roku. Dziś (11.07) prezydent będzie gościem burmistrza Antwerpii.

Regatowe zawody rozpoczną się 13 lipca. Pierwszy etap prowadzi z Antwerpii do Aalborga, drugi z Kristiansand do Hartlepool. Reprezentacja Szczecina płynie w tym roku na trzech jednostkach- jachtach: DAR SZCZECINA i ZRYW oraz żaglowcu POGORIA. Załoga żaglowca POGORIA będzie składała się z młodych mieszkańców Szczecina, województwa zachodniopomorskiego i Poznania.

Po Antwerpii portami gospodarzami tegorocznych regatach będą jeszcze trzy porty: Aalborg (Dania): 21-24 lipca 2010, Kristiansand (Norwegia) 29 lipca–1 sierpnia 2010 i Hartlepool(Wielka Brytania) 7–10 sierpnia 2010.

Organizatorem The Tall Ships Races jest Sail Training International http://www.sailtraininginternational.org, a partnerem regat przez najbliższe trzy lata Miasto Szczecin www.szczecin.eu.

Zapraszamy do śledzenia tegorocznych regat w relacjach załogi Daru Szczecina umieszczonej na stronie Centrum Żeglarskiego w Szczecinie - http://centrumzeglarskie.pl/szczecin-na-ttsr-2010/nasze-jachty-na-ttsr-doniesienia-z-pokladu.html.

Lista jednostek oraz ich opis: http://sailtraininginternational.org/events/2010-sail-training-international-events/the-tall-ships-races/vessel-entry-list/
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter