
Przebudowa ta (a także jednostki bliźniaczej - Stena Brittanica) będzie fragmentem największego w historii Stena Line "przetasowania" (powiązanych przesunięć promów pomiędzy trzema liniami, przebudów istniejących jednostek i inwestycji w nowe statki). W wyniku tych zmian we flocie szwedzkiego armatora na Morzu Północnym i na Bałtyku również linia z Gdyni do Karlskrony otrzyma nowe dla niej jednostki.
W 2007 roku prom Stena Hollandica wraz z bliźniaczą jednostką Stena Brittanica został przedłużony poprzez wstawienie dodatkowej 51,8 metrowej sekcji w stoczni Lloyds Werft w Bremerhaven. To właśnie po tej przebudowie promy te zostały okrzyknięte największymi ro-paxami na świecie.
16 maja 2010 roku prom Stena Hollandica został zastąpiony na linii Harwich - Hoek van Holland nowym promem o tej samej nazwie, który posiada o ponad 1500 m (5500 m) dłuższą linię ładunkową od swojego poprzednika.
Zapraszamy do Galerii >>
{jathumbnail off}
