Inne
Aż 37 firm zainteresowanych jest wykonaniem projektu nowego portu jachtowego w Szczecinie.

Na konkurs zorganizowany przez Urząd Miasta zgłosiły się pracownie z Polski, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Część z nich musi uzupełnić swoje zgłoszenia do końca miesiąca i wtedy ruszy proces składania prac konkursowych. Zwycięzcę wyłoni komisja konkursowa pod koniec października, a zwycięski projekt otrzyma nagrodę w wysokości 25 tys. zł. Drugie miejsce to 10 tys., a trzecie 5.

Port jachtowy powstanie na Wyspie Grodzkiej i przy Nabrzeżu Starówka na Łasztowni. Zagospodarowanie szczecińskich wysp jest częścią projektu Floating Garden. Urząd Miasta chce, aby przyszłe projekty planowały budowę portu na modułach pływających, zacumowanych do nabrzeży i zakotwiczonych w dnie. Dodatkowo utworzone mają być pomosty (dostosowane do rozmiarów jachtów) oraz zaplecze sanitarne (toalety, natryski, pralnie). Przewidziano także stworzenie miejsc z dostępem do internetu oraz mediów. Pomyślano także o odpowiedniej ilości miejsc parkingowych.

Port jachtowy powstać ma najpóźniej do 2013 r., kiedy to po raz kolejny w naszym mieście będą organizowane zawody The Tall Ships' Races.


wbl
1 1 1 1