Inne
Ponad 100 dziennikarzy prasy, radia i telewizji wyruszyło we wtorek w Ogólnopolski Rejs Dziennikarzy ze Szczecina do Sankt Petersburga. Płyną na pokładzie żaglowca „Dar Młodzieży”.

Fot. PAP/ Jerzy UNDRO

Okazja do odwiedzenia Sankt Petersburga na pokładzie „Daru Młodzieży” jest szczególna - zarówno Sankt Petersburg, jak i port macierzysty „Daru” - Gdynia, są w tym roku współgospodarzami Zlotu Żaglowców w ramach The Tall Ships`Races, imprezy gromadzącej setki żaglowców i setki tysięcy zwiedzających w każdym porcie.

Ogólnopolski Rejs Dziennikarzy zainicjowali w 1994 roku Paweł Tymiński (wówczas dziennikarz „Panoramy” TVP 2) i Jarosław Włodarczyk (wówczas dziennikarz TVP). Do tej pory odbyło się jedenaście edycji tej największej środowiskowej imprezy dziennikarzy. Przedstawiciele mediów pływali dotychczas na ORP „Iskra”, ORP „Wodnik”, promie PŻB „Nieborów” oraz - najwięcej razy - na „Darze Młodzieży”. Odwiedzili następujące porty: Roenne (Bornholm), Oxelesund (Szwecja), Kopenhagę (Dania), Visby (Gotlandia, Szwecja) Kilonię (Niemcy), Malmoe (Szwecja), Rygę (Łotwa), Sztokholm (Szwecja) oraz Tallin (Estonia).

- Pływając po Bałtyku, uczestniczymy w imprezie, mającej na celu integrację środowiska, popularyzację tematyki morskiej oraz działania medialne wspierające najpierw proces integracji, a dziś - pozycję Polski w Unii Europejskiej i wśród państw basenu Morza Bałtyckiego” - powiedział jeden z inicjatorów i organizator rejsu, Jarosław Włodarczyk.

Podczas rejsów odbyły się m.in. trzy edycje Europejskich Spotkań Dziennikarzy, podczas których polscy dziennikarze dyskutowali z kolegami z innych krajów o integracji europejskiej i pozycji Polski w Unii.

- Fakt, że rejs organizowany jest od 15 lat, a także to, że przez ten czas przewinęło się przez niego kilkuset czołowych polskich i zagranicznych dziennikarzy, najlepiej dowodzi, że pomysł takiej imprezy przetrwał próbę czasu i sprawdził się w stu procentach - mówi współtwórca Ogólnopolskiego Rejsu Dziennikarzy Paweł Tymiński.

Rejs potrwa do 24 czerwca.


(PAP)
0 STS
S/Y "Dar Młodzieży" - Sail Triping Ship
17 czerwiec 2009 : 10:58 seaman Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 rejs
Dlaczego nie podano, kto sponsoruje rejs dziennikarzy. To kosztuje kilkaset tysięcy złotych, które jeśli rejs jest za darmochę w nieciekawym świetle stawia towarzystwo mieniące się IV władzą. Korzystanie z publicznych pieniędzy i to w czasach kryzysu jest co najmniej nieetyczne. Tak było za komuny i tak jest nadal. Kiedy wreszcie to się zmieni?
17 czerwiec 2009 : 12:01 szymek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ???
Przypuszczasz, że za publiczne i od razu pytasz, kiedy to się zmieni. To nie najlepiej o Tobie świadczy.\nMiejmy nadzieję, że nigdy się to nie zmieni, że rejsy dziennikarzy NIE są za publiczne pieniądze!
24 czerwiec 2011 : 22:33 Mła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Ciekawe jak wygląda ta integracja środowiska?
Ciekawe, jak wygląda ta integracja środowiska dziennikarskiego? Czyżby chodziło o wspólną popijawę?
To, że impreza odbywa się od 15 lat wskazuje tylko, że dla redaktorów to niezłe wczasy. Wątpię też, żeby uczestnicy płacili za to z własnej kieszeni.
Zgadzam się z Szymkiem, nie ma się czym chwalić! Padają stocznie, a tu radosna biesiada żurnalistów. I to ma być integracja?
18 czerwiec 2009 : 00:31 Zuzia Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Zadrosna?
Czego im zazdrościsz? Przecież ani za Twoje, ani za publiczne pieniądze nie pływają. Od lat mają sponsorów - m.in. Żywca, a i każdy z uczestników płaci kilkaset złotych. Ech, polska zawiść...
24 czerwiec 2011 : 22:30 Mła Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0
I co oddać żaglowiec na własność akademi ? to by się dopiero zaczeły interesy wycieczkowe dla całej tej zgrai nadętych kapitanów,dopiero by się napinali na bankietach przy wódzie,opowiadali te fantastyczne morskie opowieści i trzepali do prywatnej kieszeni kapuste !
18 czerwiec 2009 : 10:59 Bibi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter