Inne
Szczecin ponownie zostanie organizatorem finału The Tall Ships' Races. Żaglowce przypłyną do nas w 2013 r. W poniedziałek radni zgodzili się na wydanie 7 mln zł na promocję miasta.

Nigel Rowe, szef STI przed szczecińskimi radnymi
Fot. Cezary Aszkiełowicz / AG


To wynik poniedziałkowej decyzji radnych oraz negocjacji, jakie w tym dniu z przedstawicielami Sail Training International - organizatora regat - przeprowadził prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Prawo do organizacji regat to część umowy promocyjnej, jaką z STI podpisze Szczecin. Radni zgodzili się, by prezydent miasta podpisał umowę na lata 2010 2013 i wydał na ten cel 7 mln zł. W zamian miasto będzie sponsorem regat, logo Szczecina i napis Floating Garden pojawią się wszędzie tam, gdzie będzie znak The Tall Ships Races.

Uzgodniliśmy, że nasze logo będzie mogło zajmować 50 proc. powierzchni - chwalił się "Gazecie" prezydent Piotr Krzystek.

Dodatkowo Szczecin we wszystkich portach, do których zawiną żaglowce, będzie uczestniczył w konferencjach prasowych, będzie miał własne stoisko promocyjne, przedstawiciele miasta będą uczestniczyć w ceremoniach wręczania nagród. Dodatkowo miasto będzie mogło organizować VIP-owskie rejsy dla swoich gości.

- Teraz cala Europa będzie musiała się liczyć z tym, że istnieje taki port jak Szczecin - powiedział Gazecie Krzystek.

Z propozycją finansowania zlotu żaglowców wyszedł organizator regat Sail Training International. Przedstawicieli STI zachwyciło jak z tą imprezą Szczecin poradził sobie dwa lata temu.

W 2010 r., pierwszym roku sponsoringu Szczecina, regaty odbędą się na Morzu Północnym. Żaglowce zawiną do portów w Belgii, Danii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Rok 2011 to porty w Irlandii, Szkocji i Norwegii.

Czy miasto powinno angażować się w taką promocję, radni dyskutowali przez dwie godziny. Dyskusji przyglądali się parlamentarzyści PO Arkadiusz Litwiński i Renata Zaremba.

- Przyszłam zobaczyć, jak w tej sprawie będą głosować radni - powiedziała "Gazecie" Renata Zaremba. - Radny, który będzie przeciwko podpisywaniu umowy promocyjnej, będzie przeciwko miastu, zaszkodzi miastu. Ta umowa daje nam doskonałe możliwości reklamowania miasta na arenie międzynarodowej.

Nikt z radnych nie zagłosował przeciw. Od głosu wstrzymali się radni PiS. 

Jolanta Kowalewska 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.444 4.5338
EUR 4.6347 4.7283
CHF 4.7065 4.8015
GBP 5.3549 5.4631

Newsletter