Bezpieczeństwo

Celnicy z Gibraltaru przejęli 120 kg kokainy ukrytej w tzw. „skrzyni morskiej” chińskiego statku masowego. Cztery podejrzane paczki udało się odnaleźć przy pomocy niedawno zakupionego drona podwodnego.

Statek COSCO Shipping Great Zhou o nośności 65 000 dwt przypłynął z Santos w Brazylii do Gibraltaru celem uzupełnienia zapasów paliwa. Do poszukiwania narkotyków ukrytych po lewej stronie „skrzyni morskiej” statku pływającego pod banderą Panamy użyto drona podwodnego.

Jak poinformowała służba celna, wszyscy członkowie załogi zostali przesłuchani, a statek poddano dodatkowej kontroli. Masowiec otrzymał pozwolenie na wypłynięcie z portu.

Trwa dochodzenie w sprawie pochodzenia i miejsca przeznaczenia narkotyków. Chociaż nie uważa się, aby kokaina miała trafić na "rynek" Gibraltaru, jej wykrycie zapobiegło dostarczeniu znacznej ilości nielegalnych narkotyków do miejsca przeznaczenia i pozbawiło handlarzy dochodów z tego rodzaju działalności przestępczej.

Gratuluję służbom celnym kolejnej udanej operacji, która przypomina zorganizowanym grupom przestępczym, że Gibraltar odgrywa ważną rolę w międzynarodowej walce z handlem narkotykami. Drony podwodne, w które zainwestowaliśmy w grudniu, już przynoszą efekty - powiedział premier Gibraltaru Fabian Picardo.

AL, z mediów

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.7527 3.8285
EUR 4.2033 4.2883
CHF 4.4912 4.582
GBP 4.9894 5.0902

Newsletter