Bezpieczeństwo

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nadzorował w niedzielę test pocisków manewrujących wystrzeliwanych z okrętu podwodnego oraz przeanalizował plany budowy takiego okrętu o napędzie atomowym - ogłosiły państwowe północnokoreańskie media.

O próbie strategicznych pocisków manewrujących o nazwie Pulhwasal-3-31 poinformował w poniedziałek rano czasu miejscowego dziennik Rodong Sinmun, oficjalny organ prasowy rządzącej partii komunistycznej  przekazała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

Pociski precyzyjnie trafiły w wyznaczone cele na wysepce na Morzu Japońskim - napisała gazeta, nie podając dodatkowych szczegółów, poza tym, że leciały przez około 7500 sekund.

Południowokoreańskie wojsko ogłosiło, że w niedzielę rano wykryło kilka pocisków manewrujących nad wodami w pobliżu portowego miasta Shinpo na wschodnim wybrzeżu Korei Północnej.

Pociski manewrujące lecą stosunkowo nisko i mogą zmieniać kierunek lotu, co utrudnia obronę przeciwlotniczą – podał Yonhap, wpisując testy w zabiegi Phenianu (Pjongjangu) na rzecz wzmocnienia zdolności do przenoszenia taktycznych głowic nuklearnych.

Fot.: KCNA

Kim Dzong Un obserwuje pocisk manewrujący wystrzelony z okrętu podwodnego
Kim Dzong Un obserwuje pocisk manewrujący wystrzelony z okrętu podwodnego

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0298 4.1112
EUR 4.3184 4.4056
CHF 4.515 4.6062
GBP 5.1078 5.211

Newsletter