Bezpieczeństwo

Do położonego na zachodzie Chorwacji portu w Rijece dotarł w środę pierwszy zestaw zamówionych od USA wozów bojowych Bradley - poinformowała amerykańska ambasada w Zagrzebiu.

Do Chorwacji przybyło pierwszych 22 z 89 zamówionych przez chorwacką armię wozów bojowych M2 Bradley. Zdaniem ambasady USA "uzbrojenie to wzmocni potencjał armii chorwackiej, pozycję NATO w regionie i zaoferuje chorwackim żołnierzom lepsze możliwości szkolenia i współpracy z siłami zbrojnymi Stanów Zjednoczonych".

Pojazdy trafią do zakładu DDSV, gdzie zostaną całkowicie odrestaurowane; proces renowacji obejmie remont układu napędowego, instalację nowej broni i systemów uzbrojenia, malowanie i inspekcje, aby upewnić się, że wszystkie pojazdy spełniają najwyższe standardy wydajności.

Zakład DDSV staje się ważnym węzłem tego typu prac, promującym rozwój gospodarczy w regionie - zaznaczył amerykański chargé d'affaires Mark Fleming. - Głęboko doceniamy naszą bliską współpracę z rządem chorwackim w ramach tego ważnego projektu z korzyścią dla obu naszych krajów - dodał.

W prace nad zintegrowaniem pojazdów z chorwackim wojskiem angażować się też będzie amerykańska Gwardia Narodowa w ramach długoterminowych inicjatyw partnerskich.

jbw/ adj/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.946 4.0258
EUR 4.2735 4.3599
CHF 4.4826 4.5732
GBP 4.9916 5.0924

Newsletter