Bezpieczeństwo

Amerykański tankowiec wpłynął w sobotę do gdyńskiego portu. Okręt Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych cumuje przy Nabrzeżu Francuskim.

W sobotę rano do gdyńskiego portu wszedł amerykański tankowiec USNS Joshua Humphreys. Agent obsługujący okręt przekazał PAP, że jest to kilkudniowa wizyta w celu uzupełnienia zapasów. Jednostka zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim.

"Okręt opuści gdyński port w środę ok. godz. 17" - przekazał Maciej Pajkert z Poseidon Frachtcontor Junge. Dodał, że marynarze stacjonujący na tankowcu w czasie postoju zejdą na ląd i odwiedzą pomorskie miejscowości.

USNS Joshua Humphreys (T-AO-188) to tankowiec zaopatrzeniowy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Statek ma 206 metrów długości i może pomieścić do 28 600 metrów sześciennych oleju opałowego i paliwa do silników odrzutowych. Na jego pokładzie może przebywać ok. 100 marynarzy.

Amerykańskie okręty w ostatnich miesiącach wielokrotnie zawijały do polskich portów. W maju i w czerwcu ub.r. w Gdyni był niszczyciel USS Gravely, w czerwcu ub.r. do Gdańska przypłynął zbiornikowiec USNS Patuxent. Natomiast w lipcu ub.r. do gdyńskiego i gdańskiego portu wpłynął USNS Leroy Grumman. We wrześniu ub.r. w trójmiejskich portach cumowały również USS Guston Hall i USS Kearsarge. W kwietniu w Gdyni z jednodniową wizytą był amerykański niszczyciel USS Porter.

Piotr Mirowicz 

Fot.: Military Sealift Command 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9293 4.0087
EUR 4.2181 4.3033
CHF 4.3136 4.4008
GBP 4.9311 5.0307

Newsletter