Bezpieczeństwo, Granice

Nurkowie z 12. Dywizjonu Trałowców zneutralizują w środę niewybuchy z II wojny światowej, leżące na dnie Odry Zachodniej. Nie będzie można przebywać na części ulic w rejonie szczecińskiego osiedla Skolwin.

Jak poinformowały w piątek służby prasowe magistratu, w środę w godz. 8:30-11:00 będzie obowiązywał zakaz przebywania na otwartej przestrzeni w rejonach ulic: Cegłówka, Celulozowej oraz Stołczyńskiej od nr 7 do 127.

Nurkowie z 12. Dywizjonu Trałowców będą neutralizować niebezpieczne ładunki znalezione podczas prac przy pogłębianiu toru wodnego Szczecin-Świnoujście.

Ładunki to pozostałości alianckich nalotów na Szczecin w czasie II wojny światowej. Miasto, jeden ze strategicznych obiektów przemysłowych III Rzeszy, było bombardowane głównie w sierpniu 1944 r. przez lotnictwo brytyjskie i amerykańskie. Celem było zniszczenie portu morskiego, stoczni i śródmieścia. W wyniku nalotów zniszczona została zabudowa przede wszystkim Starego Miasta i Niebuszewa. Ok. 60 proc. miasta legło w gruzach.

+3 Odra Zachodnia
Nie! na Odrze Zachodniej (błąd pojęcia wynikający z nieznajomości terenu/akwenu/mapy/itd), ale po prostu na ODRZE! Pojęcia Odra Wschodnia czy też Odra Zachodnia dotyczą okolic PRZED Szczecinem, aż do wysokości ujścia Regalicy (Odra Wschodnia) do J. Dąbie. Pojęcie Odra Zachodnia ma sens w odniesieniu do biegu rzeki do wysokości mostów...
10 kwiecień 2020 : 13:59 Pies na buraki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: