Bezpieczeństwo, Granice

274 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym przez załogę statku organizacji pozarządowej i członkowie jego załogi zostaną poddani kwarantannie - postanowiło MSW Włoch. Krok ten podjęto w ramach prewencji w związku z szerzeniem się koronawirusa.  

14-dniową kwarantannę wszyscy odbędą w Pozzallo na Sycylii, gdzie zawinęła w niedzielę jednostka pływająca pod banderą Norwegii i z pochodzącym z tego kraju kapitanem. Decyzję tę podjęto zgodnie z procedurami sanitarnymi, obowiązującymi we Włoszech.

W minionych dniach statek z wolontariuszami z organizacji pomocowych Sos Mediterranee i Lekarze Bez Granic przeprowadził trzy operacje ratunkowe na wodach w pobliżu brzegów Libii.

Wśród migrantów jest 195 mężczyzn, 14 kobiet i 65 nieletnich. Kilka osób od razu przewieziono do szpitala, m.in. z powodu problemów z układem oddechowym.

"Na pokładzie Ocean Viking nie ma żadnego przypadku podejrzenia koronawirusa" - zapewnił burmistrz Pozzallo Roberto Ammatuna, chcąc zapobiec ewentualnej psychozie wśród ludności. Wyjaśnił, że wszystkie kroki podjęto w ramach wymaganej prewencji. Jednocześnie poinformował, że wzmocniono policyjną ochronę ośrodka dla migrantów, by nie dopuścić do tego, by ktoś opuścił go bez zezwolenia.

Z Rzymu Sylwia Wysocka 

+2 Emigranci
I tak sie rozbiegna po europie, dobry material na roznoszenie Korona wirusa!!
24 luty 2020 : 08:00 Miroslaw | Zgłoś
0 emigranci
''uratowani'' ?!!!
03 marzec 2020 : 13:57 Longin | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter