Bezpieczeństwo, Granice

W wyniku operacji policyjnej na Morzu Śródziemnym między 24 lipca a 8 września zatrzymano co najmniej 12 osób podejrzanych o terroryzm - ogłosiła w czwartek międzynarodowa organizacja policyjna Interpol. W akcji wzięło udział sześć państw przybrzeżnych.

Celem operacji Neptun II było ustalenie tożsamości migrantów, przypływających z Afryki Północnej do Europy. W jej trakcie zatrzymano 31 osób. Co najmniej 12 z nich jest podejrzanych o powiązania z grupami terrorystycznymi. Reszta postępowań dotyczy przemytu ludzi oraz handlu bronią i narkotykami.

Funkcjonariusze organizacji wraz z przedstawicielami służb Algierii, Francji, Hiszpanii, Maroka, Tunezji i Włoch ponad 1,2 mln razy przeszukali bazę danych Interpolu m.in. pod kątem skradzionych dokumentów podróży.

"Gdy informacja udostępniana jest między sieciami Interpolu na poziomie globalnym, każdy patrol, kontrola graniczna, czy przypadkowe wyszukiwanie [w systemie] jest potencjalnym przełomem w śledztwie terrorystycznym" - oświadczył sekretarz generalny Interpolu Juergen Stock.

Obecnie bazy Interpolu zawierają informacje o ponad 50 tys. zagranicznych terrorystach i około 400 tys. danych dotyczących terroryzmu.

ans/ mal/

+4 Nowoczesna krucjata
Nikt juz nie opanuje machiny najezdzcow,migracje ludzi z afryki i bliskiego wschodu sa przykrywka dla nowoczesnej krucjaty !!
20 wrzesień 2019 : 09:57 Stary Kolejarz | Zgłoś
0 nic dwa razy się nie zdarza?
Cyberproletariusze wszystkich krajów świata łączcie się!
20 wrzesień 2019 : 11:03 hihi | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter