Bezpieczeństwo, Granice

Przedstawiciel marynarki maltańskiej poinformował, że udzieliła ona w nocy z piątku na sobotę pomocy 216 migrantom płynącym na dwóch łodziach, które "miały trudności" na morzu. Jednostki ratunkowe towarzyszyły im w sobotę w drodze do portu w Valetcie.

Wśród tych migrantów są kobiety w ciąży i małe dzieci; niektóre z nich płynęły bez opiekunów. Pierwsza łódź, z której wzywano pomocy, nabierała wody w chwili, gdy dopłynęli do niej maltańscy ratownicy.

Sobota jest na Malcie, położonej na południe od Sycylii i liczącej 450 tys. mieszkańców, dniem wyborów do Unii Europejskiej. Od stycznia Malta dała schronienie ponad 500 pasażerom migranckich łodzi.

Jak podkreśla agencja AFP, Valletta mogła być jedyną szansą ratunku dla migrantów z dwóch łodzi, ponieważ na szlaku morskim między wybrzeżem Libii a Europą panuje bardzo niewielki ruch, a obecne władze Włoch na ogół odmawiają statkom z migrantami prawa zawijania do tamtejszych portów.

Jeśli chodzi o Włochy, w sobotę rano na wybrzeżu Kalabrii na południu Półwyspu Apenińskiego wylądowało 54 Pakistańczyków. Ich pozbawiona sterowności łódź dryfowała w pobliżu włoskiego wybrzeża. Prawdopodobnie płynęli z Turcji. 

ik/ kar/

0 komentarz
Maslo maslane!!
27 maj 2019 : 10:36 Stary Kolejarz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter