Czy warto inwestować 12 mld w Port Centralny w Gdańsku?

-194 gdansk
Skonczyc z gigantomania jak za Gierka
22 maj 2019 : 04:53 greg | Zgłoś
+203 I znów nastepny utyskiwacz i pro kacap
malkontenci oszczędzili byście sobie głupie uwagi ,że to chory PiSowski pomysł gigantomanii bo to realna i potrzebna inwestycja, port gdański w ciągu najbliższych nawet nie 10 lat przeładuje 100 mln ton przy takiej masie potrzebny jest nowy port ,ale trzeba o tym wiedzieć dopiero teraz widać ile zmarnowano czasu za Poprzednich rządów , które w stosunku do gospodarki morskiej nie miały żadnej wizji po za wysprzedażą tak samo jak z Lotem .
22 maj 2019 : 08:41 taka prawda | Zgłoś
-173 kacap
Tresc swiadczy ze pisze to bezmozgowy pisdzielec
26 czerwiec 2019 : 07:53 greg | Zgłoś
-58 DO I znów nastepny utyskiwacz i pro kacap
nie "myślałes" o tym aby zapisać się na jakieś kursy dla analfabetów? Mądrzejszy nie będziesz ale odrobinę mniej żałosny. Jak "myślisz" ile warta jest opinia prymitywnego stworzenia, którego szczątkowy "mózg" nie był w stanie opanować programu podstawówki i nauczyć sie pisać?
05 wrzesień 2019 : 01:53 Akeno | Zgłoś
+208 Wsadzić złodziei
Po co nam port jak jest w Hamburgu , po co nam lotnisko jak jest w Berlinie, po co nam złotówka jak jest euro z centralnym bankiem w Niemczech , po co nam polscy Niemcy ( piszący tu komentarze ) jak mamy za granicą prawdziwych. Wszystko mamy w nlemczech tylko wysokość wypłat Niemcy trzymają dla siebie.
29 maj 2019 : 20:25 Roma | Zgłoś
-182 Propaganda na wzór komuny
Może bym i uwierzył w te wszystkie "centralne" inwestycje ale musiałbym usłyszeć coś więcej niż propagandę. Wiadomo, że kiedy sprawuje się władze są potrzebne wielkie, dalekosiężne cele - to można zrozumieć. Takim celem dla PO było np. Euro 2012. Jednak to był cel realny i w zasięgu reki. Powstało mnostwo dobrych rzeczy przy tej okazji. Działania były rozłozone także na samorządy. PiS natomiast rzuca jedno hasło za drugim i na nieporownywalnie większą skalę. Nie widać w tym nic wicej niż propagandę. Tak jak z przekopem: czysta propaganda. Wszystkie argumenty oszukane co do joty.
28 maj 2019 : 22:01 Zenek 101 | Zgłoś
+215 odp
A co z rekordowymi przeładunkami , mówią same za siebie a za tym idzie kasa, kasa dla budżetu i rozwój.
01 lipiec 2019 : 08:12 and | Zgłoś
+81 Aż się prosi
zacytować "rusz się Zenek, śnieg na drodze, Zenek idź bo będzie gorzej". A byłeś ty Zenku w porcie w Gdańsku? A widziałeś ile tam terenu i obiektów leżało (celowo) odłogiem i tylko mewy tam s****y. Teraz już znaczna część tego jest zagospodarowywana, powstała olbrzymia chłodnia itp itd. Wiele obszarów zostało niepotrzebnie zurbanizowanych a to zasługa np Bremy, która latami w trosce o Gdańszczan doradzała miastu jak zablokować port w rozwoju. Gdańsk już jest 2 portem na Bałtyku a będzie pierwszym. Gigantomania to slogan sprzedawczyków!
02 sierpień 2019 : 13:50 Krzysztof B | Zgłoś
+7 no,no podziwiam -
A mówią iż "Polacy nie gęsi - swój rozum mają " ,a jednak udało się panu uwierzyć w propagandę negacji wszystkiego w której celuje PO - gratuluję ,tym samym przysłowie okazuje się błędne ...
05 październik 2019 : 17:29 Józef | Zgłoś
-11 Józek...
tu nie chodzi o przysłowie
zgadzam sie na port centralny ale najpierw niech PIS dokonczy prom (stepke),
przekopie mierszeje, zbuduje 6 elektrowni atomowych, uzbroi w F35 polską armie
....
18 październik 2019 : 17:08 prawdziwy Polak | Zgłoś
-1 "inwestycje na EURO"
l I T O Ś CI ... NIEDORÓBKA GONI NIEDORÓBKĘ nie mówiąc o tym że płacenia za wykonane prace unikali jak ognia i CO WYSZŁO ? - jAKA PŁACA TAKA PRACA .Nie mniej pewne osobniki / prawdziwe indywidua - czapki z głów / ,są święcie przekonane że prace wykonano i jest miodzio ...A przekop rządu już nie musi obchodzić - plac przejeła już firma -> czyli teraz albo ustali całą logistykę itp. i za tym pójdzie faktyczna praca Albo ...zapłaci kare , ale wierze że wie co robi .
31 październik 2019 : 12:57 Józef | Zgłoś
+237 porty polskie
Czy to znaczy ze w inne polskie porty morskie nie warto inwestowac??
29 maj 2019 : 13:11 Stary Kolejarz | Zgłoś
-167 Morze
Najefektywniejszym departamentem w MGMiŻŚ jest dep. Propagandy. Wspaniałe kampanie dot budowy promów dla PŻB iPŻM, razem 6 sztuk czy budowy okrętów pdwodnych. Obecnie trwa kampania dot budowy terminali kontenerowych. W zeszłym roku polskie portowe terminale przeładowały 2 834 296 TEU. Projekty nowych terminali wykonane przez zarządy portów opiewają na 9 mlnTEU 9 (w tym budowa T3 DCT). Obecne moce terminali są na poziomie 5 mln TEU. Trzykrotne zwiększenie mocy przeładunkowych to już nie jest nawet propaganda, to patologia. Tymbardziej, że rozwija się port w Kłajpedzie, Rosjanie planują terminal w obwodzie kaliningradzkim a polski rząd promuje Via Carpatię. Gierek by tego nie wymyślił.
30 maj 2019 : 06:20 Andy | Zgłoś
-228 Bąk
Niepotrzebny wydatek. Mamy przecież port w Hamburgu.
07 czerwiec 2019 : 16:16 Józef | Zgłoś
+212 Prawda
W Kaliningradzie też jest port! POtomki stalinowskich zbrodniarzy i złodziei kur okresu wojny Polszu od Stalina otrzymali w zarząd w zamian aby NIC NIE BYŁO!Aby jakikolwiek projekt się nie udał! Taki jest sens istnienia nadzwyczajnej kasty z nadania Stalina, POtomków trepów LWP, MO, ZOMO, SB. Dla nich największym wrogiem jest silna Polska!
17 czerwiec 2019 : 08:08 roman22 | Zgłoś
-83 Pisowskie trole
Myślałęm, że znajdę tutaj w miarę rzeczowe i profesjonalne informacje o gospodarce morskiej, ale widzę, że propaganda sukcesu uprawiana przez pseudo obiektywnych dziennikarzy dotarła i tutaj.
Dodatkowo prawie każda próba rzeczowego skomentowania artykułów, kończy się totalnym hejtem pisowskich troli.
28 sierpień 2019 : 06:04 jarosław wielki | Zgłoś
-5 trole ?
To nie trole to jakiś najazd szarańczy. Nie widziałem jeszcze na tym portalu tylu kliknięć. Od 0 do 236 ! I wszystko z jednej "słusznej" opcji. Czyżby min. Grabarczyk bał się o ponowną nominację?
10 listopad 2019 : 16:19 maciek2 | Zgłoś
+17 Statki
Handel morski jest kluczem do sukcesu kraju. Drogi morskie były, są i będą najbardziej ciekawe handlowo. Jeżeli ktoś widział naście kontenerowców czekających na wejście do portu w Gdańsku ten wie, że port ma wąskie gardło. Kolejki zawsze świadczą o granicznych możliwościach. Nie jestem żadnym zwolennikiem ani PIS ani PO. Nie znam się na portach i ich działaniu ale kojarzę fakty i wysuwam wnioski.
25 wrzesień 2019 : 10:49 JacekS | Zgłoś
+1 Inż BO
Porty to Mc Donaldy przy drodze -jeżeli nie będzie przejeżdżających to upadną bo sąsiadujące miasto ma swój Mac w mieście. Gdańsk mieści się na końcu drogi przez Bałtyk-oby był potrzebny Białorusi , Ukrainie noi aby St Petersburg zamarzał na długie miesiące . Litwa z Kłajpedą to istotna konkurencja sprawniej działająca-byłem klientem tego portu!!
14 październik 2019 : 15:33 Józef | Zgłoś
-2 Ocieplenie klimatu.
Ocieplenie klimatu nakaże redukcje emisji CO2. Na celowniku przyszłej przewodniczącej KE UE będzie pani van den Leyen, która już o tym mówi. Do 2050 trzeba zlikwidować emisje netto. Transport morski wytwarza 1 mld ton. Po co porty jak nie będzie transportu?
24 październik 2019 : 13:57 Też Inż BO | Zgłoś
+3 Żeglugowiec
Jeszcze dużo czasu do zakończenia budowy-jeżeli zdecydowanie obniżą się prognozy to można zatrzymać rozbudowę na mniejszym zasięgu. Podnoszący się poziom oceanów będzie katastrofalny dla Rotterdamu i Hamburga co może służyć Gdańskowi , a ostra zima może zamrożić St. Petersburg.
16 listopad 2019 : 17:25 Józef | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się