Czy Marynarka Wojenna RP powinna kupować stare okręty za granicą?

+15 Inż BO
Panowie okręty wojenne to dwa rozdziały : A/ Kadłub /napęd
B/ uzbrojenie, próby zdawcze ,łączność itp.- zdanie dla Użytkownika.
Jeżeli przy starych okrętach są czasem dwie daty to : A/data zwodowania kadłuba
B/ data przekazania okrętu do Mar. Woj.
Nasz ORP Ślązak już jest rekordzistą rozpiętości w/w dat !
29 listopad 2019 : 07:55 Józef | Zgłoś
+10 macgajwi@gmail.com
Tak, wszystko się zgadza, kadłub to tylko nosiciel.... I dlatego nie rozumiem odpowiedzialnych za taki stan rzeczy, że okręt po 18 latach wchodzi do służby.... I to jeszcze nie w takim charakterze w jakim był projektowany.... żal.pl jak zwykle nie ma pieniędzy na marynarkę wojenną.... Ale jeśli chcemy mieć jakiekolwiek znaczenie na Bałtyku, albo w strukturach NATO, to musimy mieć nowoczesne okręty. Dlatego szkoda że o tak ważnej sprawie dla Polski decydują ludzie którzy nie mają bladego pojęcia o Marynarce..... Żeby kiedyś nie odbiło się to nam czkawką i żeby nie było za późno... Bo jeszcze chwilę i nie będziemy nic znaczyć na Bałtyku a już poza Bałtykiem wcale.... Czas to zmienić...
28 grudzień 2019 : 18:39 gajwi | Zgłoś
+1 Odpowiedź
Do : macgaiwi Kiedy Donek kradł miliardy które można by było przeznaczyć na to żeby "Polska coś znaczyła na Baltyku" , to przepraszam,gdzie byłeś ??? Dopiero teraz za PISu cię olśniło że 'musimy mieć nowoczesne okręty' na które jak piszesz 'nie ma pieniędzy'. Ludzie którzy mają amnezję i nie pamiętają co działo się przed 2015r , nie mają ŻADNEJ WIARYGODNOŚCI !!!!!
13 marzec 2020 : 18:14 HenryHarry | Zgłoś
0 Stop
Pieniędzy nie ma na służbę zdrowia, na sztuczne szczęki dla emerytów - a młodzież chce sobie popływać po Bałtyku drogimi, opancerzonymi jachtami - nie ma na to zgody, poza tym opanerzony jacht byle rakieta pośle na dno i tyle z niego pożytku
14 kwiecień 2020 : 07:53 Jamens | Zgłoś
+1 Odpowiedź
Nie kituj człowieku! Okręt eksploatowany przez 20 lat i Ślązak stojący w porcie i 'nie używany' , to to samo ?
Oj chyba przesadziłeś ???
13 marzec 2020 : 17:53 HenryHarry | Zgłoś
+14 Marynarka Wojanna RP
„Przed wydaniem ogromnych pieniędzy na obronę, trzeba stworzyć dla ludzi taki poziom życia, którego sami będą chcieć bronić.”
– Carl Gustaf Mannerheim
02 grudzień 2019 : 08:28 Janik | Zgłoś
+11 Ponury
Taki poziom życia którego obywatele będą chieli bronić - to rzecz względna. Co innego dla Chińczyka o co innego dla znudzonego deprsyjnym dobrobytemm Zachodnio-europejczyka. Czasem motywacja do walki może przyjść po zbombardowaniu domku, rodziny i samochodu. Okrętyjednak kupić warto. Zawodowi marynarze mają chyba motywację, jeśli nie - są też najemnicy. Największy problem, to motywacja naszej władzy.
24 grudzień 2019 : 13:50 Edgar | Zgłoś
+11 okręty podwodne
Nasze stocznie nie są w stanie wybudować w miarę nowoczesnego konwencjonalnego okrętu podwodnego.
Przed wojną mieliśmy 3 MAŁE jednostki-stawiacze min wyprodukowane we Francji i 2 udane duże oceaniczne OP wyprodukowane w Holandii - ORP Orzeł i ORP Sęp. W czasie wojny otrzymaliśmy od Wielkiej Brytanii i USA kolejne jednostki. Po wojnie wszystkie OP otrzymaliśmy ze ZSRR, w tym zakupiliśmy nowy i nowoczesny ORP Orzeł typu Kilo w 1986 r. Później były Kobbeny z Norwegii, niemieckiej produkcji. A teraz następne OP, jak czytamy mają być ze Szwecji. Dlatego doceniajmy zakończenie budowy korwety patrolowej ORP Ślązak.
09 grudzień 2019 : 16:05 kd12 | Zgłoś
-8 piepszenie słowne
po co to piszesz pleciugo. Pierdu-pierdu...
10 styczeń 2020 : 10:29 wacwac | Zgłoś
-21 Mało jeszcze Wam?
Panowie, mało jeszcze wam? A kogo wy chcecie zabijać? Do kościoła lepiej idzcie sie pomodlić. Już pokazaliście jak umiecie budować okręty. W szpitalach na pampersy nie mają. Tam trzeba skierować środki. MW od lat doprowadza do bankrudztwa polskich rybaków zamykając im akweny bo paru ,,chłopaków" ma ochotę się pobawić niosąc na ustach frazesy. Do roboty ich trzeba zagonić. MW działa na szkodę naszego państwa. Czas z tym skończyć. Jak ktoś chce koniecznie szabelką machać niech to robi za swoje pieniądze i wyjedzie do Muchadżedinów. Pozdrawiam. SZYPER 12
16 grudzień 2019 : 05:26 Andrzej Dettlaff | Zgłoś
+1 Odpowiedź dla Andrzej Dettlaff
A Ty skąd się urwałeś? Jesteś ze stajni troli ministerstwa?
28 grudzień 2019 : 18:42 gajwi | Zgłoś
-5 Odpowiedź dla gajwi
Po pierwsze. Miej odwagę się ujawnić tak jak ja to zrobiłem. No chyba, że masz coś do ukrycia.
Po drugie. Nie jestem z żadnej stajni ani nie jestem trollem żadnego ministerstwa. Bronię i walczę o byt ekonomiczny moich kolegów rybaków. Dowodów na to co mówię mam wiele ale nie czas o tym mówić. No chyba , że chcesz znać szczegóły. Jak to ktoś już powiedział jak Putin się wnerwi to nim nasza M.W. się zorientuje co się dzieje to wiele naszych miast będzie leżało już w gruzach. Niech lepiej jak to już powiedziałem idą do kościoła się pomodlić bo będzie bezpieczniej i taniej przy okazji.
Pozdrawiam.
SZYPER 12
09 luty 2020 : 05:35 Andrzej Dettlaff | Zgłoś
-1 Popieram
Ja tez uwazam ze MW nas rujnuje. Gigantomania panuje za ktora my podatnicy placimy.kazdy kontrakt to sa zawsze koperty ktore wedruja pod stolem.Tego ucza nas politycy .Po cholere nam sily ofensywne?! Do obrony potrzebny nam jest sprawny system wykrywania elektronicznego i rakiety, zas do patrolowania nawodnego male i tanie, szybkie kutry patrolowe zdolne do wystrzeliwania rakiet i torped.
Kazdy z naszych dowodcow marzy o flocie atlantyckiej a ja sie pytam jakie tam mamy interesy? MW ma bronic kraju od strony morza a nie atakowac inne kraje.Chyba ze jestyesmy krajem agresywnym i zamierzamy w przyszlosci zdobywac terytoria i zasoby.Wpiszmy tow konstytucje i oglosmy referendum.Zobaczymy jaki procent Polakow poprze te idee(!)
12 luty 2020 : 09:01 Jorge | Zgłoś
+8 Baran
Co jak co ale jak MW nie będzie to i rybolustwa też nie będzie
Pozdrawiam
14 styczeń 2020 : 19:32 Marek 11 | Zgłoś
-3 Odpowiedź dla Baran
A tego to już nie rozumiem. Bądź taki miły i wyjaśnij. Czy mówisz o rybołówstwie ?
Pozdrawiam.
SZYPER 12
09 luty 2020 : 05:44 Andrzej Dettlaff | Zgłoś
+18 Polski przemysł
Zbudować wreszcie i zmodyfikować kilka korwet na licencji MEKO którą zakupiliśmy lata temu i rozwijać własny przemysł stocziowy wojskowy jak i cywlny(promy, masowce lodołamacze itp). Pozyskawać licencje jak czego nie potrafimy a także rozwijać własne technologie i szkolnictwo okrętowe by nasza gospodarka rosła i przynosiła zyski. Najpierw dawać zlecenia krajowe, dalej postawić na ekport, ograniczyć biurokrację
17 grudzień 2019 : 11:51 Yan | Zgłoś
-6 Miliardy w błoto.
Lepiej żeby każdy Polak miał karabin w domu tak jak Szwajcarzy wtedy będziemy bardziej bezpieczni.Dwa razy widziałem jak ruskie myśliwce przeleciały nad Marynarką wojenną i nic.Nie wiem czy służby wojskowe to zauważyły.
5 minut i naszej marynarki nie ma.,więc lepiej te pieniądze przeznaczyć na pożyteczniejsze cele.
Nie mówiąc już o szwindlach w naszych służvach.
03 styczeń 2020 : 07:24 Romuald | Zgłoś
0 Odpowiedź dla Romuald
I tu muszę się zgodzić. Wielokrotnie widziałem jak RUSKIE latają sobie bezkarnie po naszym niebie. Ala co się dziwić skoro co i rusz nasza Straż Graniczna szczególnie ci z Krynicy Morskiej wywołują na 16 kanale niezidentyfikowane jednostki. Po kolejnym wywołaniu okazuję się, że to okręt naszej szuwarowo - bagiennej Marynarki Wojennej R.P.
Pozdrawiam.
SZYPER 12
09 luty 2020 : 06:06 Andrzej Dettlaff | Zgłoś
-5 Uwazam ze TAK brakuje nam surowca
WIECEJ TEGO ZŁOMU NAM CIĄGLE MAŁO
11 styczeń 2020 : 13:21 kon only | Zgłoś
+5 Nowe okręty
Witam u nas wydaje się miliardy i mało co powstaje. Wystarczy zobaczyć program korwety która budowalismy tak długo że nowe pokolenie Polaków urosło a i tak ma ograniczone uzbrojenie. W naszych warunkach potrzeba nam mniejszych okrętów dobrze uzbrojonych w torpedy i rakiety plus kilka okrętów podwodnych nie dużych ale małych nowoczesnych które mogą miesiącami leżeć na dnie i czekać na dogodny moment. Do tego wszystkiego należy dodać samoloty oraz system ostrzegania. Nasze stocznie nie mają odpowiednich licencji więc będzie drogo może coś od koreańczykow z tamtego rejonu tam jest tania siła robocza z resztą większość elektroniki w tym rejonie powstaje a nie kadłub tylko to co na nim jest najważniejsze zwłaszcza elektronika systemy prowadzenia ognia ostrzegania itp
11 luty 2020 : 10:26 Adi | Zgłoś
+2 masz morze chron to morze
Podatnicy niech placą podatki a wojsko ma nas bronic .Fachowcy od ekonomi i bezpieczenstwa ,ktorzy pisza brednie o sensie inwestowania w MW RP niech zajma sie uprawa ogorka gruntowego w warunkach niesprzyjajacych uprawie czegokolwiek.
26 marzec 2020 : 19:47 TOMM | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się