Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Remonty • Przebudowy Red Jet 3 przejdzie znaczącą modernizację
Dołącz do nas

Red Jet 3 przejdzie znaczącą modernizację

Email Drukuj
Red Jet 3 (Fot.: Wikipedia)

Należący do Red Funnel prom Red Jet 3 jeszcze w tym miesiącu trafi do stoczni. Jednostka przejdzie cykliczny przegląd, a dodatkowo zostanie poddana modernizacji.

Prace przeprowadzone zostaną w stoczni Wight na wyspie Isle of Wight. Zgodnie z planem, statek przejdzie pełny przegląd kadłuba. Zdemontowane, a następnie zmodernizowane zostaną pędniki wodnodrzutowe. Statek zostanie pomalowany na nowo. Dodatkowo kadłub zostanie pokryty farbą preciwporostową.

Ze względu na to, że należąca do Red Funnel jednostka jest zbyt duża dla zakładów Columbine przy Venture Quays w East Cowes (na wyspie Isle of Wight), gdzie pracownicy stoczni Wight realizować będą powierzone im zadanie, demontaż jednostek napędowych MTU ma się rozpocząć jeszcze przed startem właściwych prac. Głównym problemem zakładów Columbine są ograniczone możliwości znajdujących się tam dźwigów. Remont jednostki Red Jet 3 będzie tam pierwszą tak dużą modernizacją od 1998 r.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook