Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Offshore
Dołącz do nas


Offshore

Naftogaz będzie namawiał G7 do zablokowania Nord Stream 2

Email Drukuj

Fot.: Nord Stream AG

Prezes Naftogazu Andriej Kobolew zamierza wystąpić w trakcie następnego szczytu G-7 i wezwać liderów grupy do sprzeciwu wobec budowy gazociągu Nord Stream 2 przez Rosjan - informuje ukraińska dziennikarka Ałła Jeremienko.

Więcej ropy z Iranu trafi do Europy. PKN Orlen i Lotos będą miały w czym wybierać

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Jeżeli zapadnie taka decyzja, polskie firmy będą mogły łatwo sięgnąć po ropę z Iranu w ramach umowy długoterminowej. Teheran zapowiada rozwój dostaw do Europy. 

Nowak: jesteśmy gotowi odbudować sektor wydobycia ropy w Syrii

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Rosja bierze pod uwagę aktywny udział swych koncernów w odbudowie sektora wydobywczego ropy naftowej i gazu w Syrii – powiedział minister energetyki Aleksandr Nowak w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla wychodzącego w Kuwejcie dziennika "Al-Siyasa".

USA: Trump dał zielone światło dla budowy rurociągu Keystone XL

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Prezydent USA Donald Trump podpisał w piątek prezydenckie zezwolenie dla kanadyjskiej firmy TransCanada Corp na budowę rurociągu Keystone XL, kończąc tym samym wieloletnią batalię pomiędzy obrońcami środowiska a przemysłem paliwowym.

Dobre perspektywy przed morską energetyką wiatrową w Polsce. Na jej rozwoju zyskają stocznie

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Obecnie na rynku morskiej energetyki wiatrowej realizowane są dwa projekty o łącznej mocy 2,2 GW. Do 2030 roku może powstać nawet 6 GW zainstalowanej mocy. Na rozwoju sektora skorzysta przede wszystkim branża stoczniowa, która może zmienić profil działania. Eksperci zauważają, że mogą się pojawić nowe zamówienia na duże statki do budowy farm.

Arabia Saudyjska płaci wysoką cenę za porozumienie naftowe

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Dziennik Wall Street Journal informuje, że największy producent kartelu OPEC, Arabia Saudyjska, traci udziały rynkowe na świecie przez porozumienie naftowe, które miało ustabilizować cenę baryłki na wyższym poziomie, ale posłużyło do osłabienia Arabii w stosunku do rywali: USA, Rosji i Iranu.

PGNiG Upstream Norway kupiło 35 proc. udziałów w złożu Storklakken

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

PGNiG Upstream Norway, spółka zależna PGNiG kupiła od Aker BP 35 proc. udziałów w niedawno odkrytym złożu Storklakken - podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w komunikacie.

Irańska ropa dla Białorusi jest już na Ukrainie

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Już wkrótce Białoruś otrzyma pierwszą w historii dostawę irańskiej ropy.

Dania utrzyma wydobycie na złożu Tyra. Korytarz Norweski wciąż ważny

Email Drukuj

Wikimedia Commons

Dania ocali wydobycie na własnych złożach gazu, ale nie rezygnuje z współpracy z Polską przy gazociągu Baltic Pipe.

Putin: Nord Stream 2 nie jest wymierzony przeciwko żadnemu krajowi

Email Drukuj

Fot.: Nord Stream AG

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, że projekt gazociągu Nord Stream 2 łączącego Rosję i Niemcy nie jest wymierzony przeciwko żadnemu z partnerów Rosji i że Rosja jest gotowa kontynuować relacje z Ukrainą jako krajem tranzytowym.

Złoża Norwegii są nadal opłacalne. Granica poniżej 25 dolarów za baryłkę

Email Drukuj

Pole naftowe Johan Sverdrup (Ilustr.: Statoil)

Mimo, że złoża węglowodorów w Norwegii uważane są za dojrzałe, to wciąż jednak odkrywany jest potencjał, który pozwoli eksploatować je przez kolejne dekady. Firmy zaangażowane w projekt wydobywczy Sverdrup chcą wydobywać ropę poniżej 25 dol. za baryłkę.

Prezes PAIH: po zniesieniu sankcji polski eksport do Iranu wzrósł pięciokrotnie

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Po zniesieniu sankcji nałożonych na Iran, polski eksport do tego kraju wzrósł pięciokrotnie, a import z Iranu do Polski zwiększył się sześciokrotnie - powiedział we wtorek prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula. Ocenił, że potencjał jest dużo większy.

PGNiG sprzedało 1000 cystern z gazem LNG

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

PGNiG sprzedało ponad tysiąc cystern z gazem LNG - poinformowała spółka we wtorek. Dzięki takim cysternom, z błękitnego paliwa można korzystać nawet w miejscach, gdzie nie ma sieci gazowniczej.

Zachodniopomorskie: Samorządy podpisały listy intencyjne ws. rozwoju sieci gazowej

Email Drukuj

Fot.: PGNiG

Rozwój gospodarczy oraz likwidacja białych plam na mapie gazowej – takie mają być efekty podpisania w poniedziałek listów intencyjnych przez sześć zachodniopomorskich samorządów i Polską Spółkę Gazownictwa (PSG).

Strona 1 z 70PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook