Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Offshore
Dołącz do nas


Offshore

Opozycja w Danii apeluje o zablokowanie Nord Stream 2

Email Drukuj

Fot.: Gazprom

- Rząd Danii ucieka od jednoznacznej oceny gazociągu Nord Stream 2. Dla nas nie ma wątpliwości. Musimy powiedzieć "nie" i uczynić Europę niezależną od gazu Putina - podkreślił w komentarzu Morten Helveg, przewodniczący duńskiej socjalliberalnej partii Det Radikale Venstre, poseł do Parlamentu Europejskiego z Grupy Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy.

Polska musi się spieszyć z rozwojem gazoportu. Rośnie konkurencja na Bałtyku

Email Drukuj

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu (Fot.: Polskie LNG)

Wokół Morza Bałtyckiego będą powstawać kolejne terminale LNG. To przesłanka za jak najszybszą decyzją o rozbudowie oferty gazoportu w Świnoujściu.

Pierwsza turbina na ogromnej farmie wiatrowej na Bałtyku

Email Drukuj

Fot.: Adwen

Zainstalowano pierwszą turbinę na budowanej na Bałtyku farmie wiatrowej Wikinger o docelowej mocy 350 MW. W trakcie realizacji jest jeszcze większa farma wiatrowa, która również stanie w niemieckiej części Morza Bałtyckiego.

Gazprom rozstrzygnął kolejny przetarg dla Nord Stream 2

Email Drukuj

Fot.: Gazprom

Operator projektu gazociągu Nord Stream 2, spółka zależna Gazpromu Nord Stream 2 AG, oraz szwajcarska Allseas podpisały umowę na ułożenie morskiego odcinka wspomnianej magistrali - poinformował w oświadczeniu Nord Stream 2 AG. W grudniu ubiegłego roku strony podpisały list intencyjny o ułożeniu rur pierwszej nitki bałtyckiej magistrali.

Nord Stream 2: Nowy gazociąg nie posłuży omijaniu Polski i Ukrainy

Email Drukuj

Fot.: Nord Stream AG

Portal Politico.eu przeprowadził rozmowę z przedstawicielem konsorcjum odpowiedzialnego za kontrowersyjny projekt Nord Stream 2. Dzięki gazociągowi o tej nazwie Rosjanie chcą słać więcej gazu przez Morze Bałtyckie i Niemcy do Europy Środkowej, w tym do Polski. Inwestycja spotkała się z protestami państw regionu.

Iran poinformował, że będzie sprzedawał Rosji ropę

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Iran ogłosił we wtorek, że przez najbliższe 15 dni będzie sprzedawał Rosji 100 tysięcy baryłek ropy dziennie, otrzymując za to zapłatę w połowie w gotówce, a w połowie w towarach i usługach - podała Irańska Studencka Agencja Prasowa (ISNA).

Kurtyka: do końca lutego decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE ws. gazociągu Opal

Email Drukuj

Gazociąg Nord Stream oraz jego odnogi: OPAL i NEL (Fot.: Wikipedia)

Do końca lutego powinna zapaść decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie utrzymania decyzji dotyczącej umożliwienia Gazpromowi większego wykorzystania gazociągu Opal - poinformował wiceminister energii Michał Kurtyka.

"Próba dywersyfikacji dostaw gazu jest niezwykle korzystna dla Polski"

Email Drukuj

Fot.: Gaz-System SA

Polska gospodarka energetyczna staje się coraz mocniejsza - uważa szczeciński politolog Krzysztof Kowalczyk.

KE: ponad 107,7 mln euro na budowę interkonektora gazowego Polska-Słowacja

Email Drukuj

Fot.: Gaz-System SA

Ponad 107,7 mln euro z unijnego programu Łącząc Europę (CEF) trafi na budowę interkonektora gazowego Polska-Słowacja - poinformowała w piątek KE. To jeden z 18 projektów rozbudowy infrastruktury energetycznej w UE, na które przeznaczono w sumie 444 mln euro.

Białoruś kupiła ropę z Iranu. Liczy na układ z Rosją

Email Drukuj

Port Ventspils (Fot.: Wikipedia)

Białoruś po raz pierwszy kupiła partię ropy z Iranu - informuje agencja Reuters powołując się na cztery źródła.

USA: Sąd oddalił pozew Indian o zawieszenie dekretów Trumpa ws. ropociągów

Email Drukuj

Dakota Access Pipeline (Ilustr.: daplpipelinefacts.com)

Sędzia Federalny oddalił w poniedziałek pozew plemion indiańskich domagających się wstrzymania budowy rurociągu Dakota Access Pipeline wznowionej na podstawie dekretu prezydenta Trumpa ze stycznia. Do uruchomienia rurociągu brakuje odcinka o długości 335 m.

Azerski gaz niedługo dotrze do Unii Europejskiej; Rosja próbuje go blokować

Email Drukuj

Trans-Anatolian Natural Gas Pipeline (Fot.: Wikipedia)

Uzależniona od rosyjskiego gazu Unia Europejska już wkrótce zyska nowe źródło dostaw tego surowca - błękitne paliwo z Azerbejdżanu. Budowa gazociągów trwa. Projektowi - jak mówią eksperci - może zaszkodzić rosyjska propaganda i promowany przez Moskwę konkurencyjny projekt - Turkish Stream.

Siem Aimery ułożył podmorskie kable 70 dni przed terminem!

Email Drukuj

Siem Aimery (Fot.: Siem Offshore Contractors GmbH)

Podwodna instalacja na morskiej farmie wiatrowej Veja Mate, realizowana z udziałem kablowca Siem Aimery  ze stoczni Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku, została ukończona 10 tygodni przed terminem - informuje norweski armator Siem Offshore Contractors (SOC).

Gazprom szuka węglowodorów w Arktyce pomimo sankcji

Email Drukuj

Fot.: Gazprom

Gazprom zamierza samodzielnie wydobywać ropę ze złóż na arktycznym Morzu Karskim. Nie przeszkodziły mu w tym sankcje zachodnie nałożone po nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję.

Strona 1 z 66PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook