Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Offshore
Dołącz do nas


Offshore

OPAL: Gazprom chce ingerować w spór Polski z Komisją

Email Drukuj

Fot.: Gazprom

W Luksemburgu, Trybunał Sprawiedliwości ma wkrótce wydać orzeczenie w sprawie skargi złożonej przez PGNiG i polski rząd na Komisję Europejską ws. zwiększenia rezerwacji przepustowości na gazociągu OPAL - lądowej odnogi Nord Stream z 50 do 80 proc. 

Pierwsza koncesja wydobywcza dla PGNiG w Pakistanie

Email Drukuj

Prace na koncesji Kirthar w Pakistanie (Fot.: PGNiG)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownicto otrzymało koncesję wydobywczą w Pakistanie. Koncesja wydobywcza na złoże Rehman została wydana na 25 lat z możliwością przedłużenia. Po pełnym zagospodarowaniu złóż Rehman i Rizq produkcja gazu ziemnego w tych lokalizacjach może wynieść łącznie 2,5 mln m³ na dobę.

Australia zaleje świat LNG. Skok o 63 proc. w 2017 roku

Email Drukuj

Fot.: Gazprom

Miesięczny raport publikowany przez firmę, EnergyQuest przewiduje, że Australia w bieżącym roku wyeksportuje prawie 60 mln ton LNG, czyli o 63 proc. więcej rok do roku. Tak duży wzrost jest możliwy dzięki pełnej realizacji projektów produkcyjnych Australia Pacific LNG oraz Gorgon LNG, a także rozpoczęciu produkcji przez Wheatstone’a i Ichthys.

PGNIG ma udziały w dwóch nowych koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

Email Drukuj

Fot.: PGNiG

PGNiG Upstream International, spółka córka PGNiG otrzymała udziały w dwóch koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym - poinformowała w środę spółka.

Turkish Stream czeka na zgodę Rosji

Email Drukuj

Turkish Stream (Fot.: Gazprom)

Projekt Turkish Stream dalej czeka na ratyfikację umowy międzyrządowej Rosja-Turcja w sprawie jego realizacji. Zajmie się nim rosyjska Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej.

Spadają zyski Gazpromu z eksportu gazu

Email Drukuj

Fot.: Gazprom

Gazprom śle za granicę coraz więcej gazu, ale zyskuje na eksporcie coraz mniej.

Powstanie 168 km nowego gazociągu

Email Drukuj

Fot.: Gaz-System

Do końca 2018 roku w kilkunastu gminach województw wielkopolskiego i dolnośląskiego powstanie 168 km gazociągu Lwówek-Odolanów - poinformował w poniedziałek w komunikacie Gaz-System.

Sejmowa komisja energii jeszcze w styczniu o Opalu

Email Drukuj

Ilustr.: Wikipedia

Jeszcze w styczniu sejmowa komisja energii i skarbu zajmie się wpływem na bezpieczeństwo energetyczne Polski zwiększonego wykorzystywania przepustowości gazociągu Opal przez rosyjski Gazprom - postanowili posłowie.

Ropa może jeszcze zdrożeć. Zwłaszcza jeśli kraje OPEC dotrzymają umowy o cięciu dostaw

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Kraje zrzeszone w OPEC i inni producenci ropy, którzy w grudniu porozumieli się w sprawie ograniczenia dostaw na rynek, zapewniają, że zamierzają dotrzymać umów. W paradę może wejść im Libia, która zwiększa dostawy. Zdaniem Michała Stajniaka z domu maklerskiego X-Trade Brokers niepewna jest także postawa Iraku, który na porozumieniu może stracić podwójnie. Dla Polski wyższy koszt ropy przy słabym złotym oznacza przede wszystkim inflację.

Nord Stream 2 poprosi o zielone światło Finlandię, Danię i Niemcy

Email Drukuj

Porty dla Nord Stream 2 (Grafika: BiznesAlert.pl)

Jeszcze w tym kwartale konsorcjum odpowiedzialne za kontrowersyjny projekt Nord Stream 2 zwróci się do trzech północnych państw Unii Europejskiej o zgodę na budowę gazociągu na akwenach pod ich jurysdykcją.

W 2016 r. Gaz-System podpisał umowy na ponad 1 mld zł dofinansowania z UE

Email Drukuj

Fot.: PGNiG

Gaz-System w 2016 r. podpisał umowy na ponad miliard złotych dofinansowania z unijnych funduszy - podał w poniedziałek operator. Ostatni z pięciu projektów dotyczy budowy gazociągu Zdzieszowice-Wrocław. Unijne wsparcie tej inwestycji to 340 mln zł.

Bruksela publikuje decyzję ws. OPAL

Email Drukuj

Gazociąg Nord Stream oraz jego odnogi: OPAL i NEL

Komisja Europejska opublikowała decyzję ws. zwiększenia dostępu rosyjskiego Gazpromu do gazociągu OPAL w Niemczech z 28 października 2016 roku. Kwestionują ją w sądzie PGNiG i polski rząd.

Nord Stream 2 nadal kusi szwedzkie porty

Email Drukuj

Fot.: Nord Stream AG

Spółka Nord Stream 2 AG, odpowiedzialna za powstanie gazociągu o tej samej nazwie, nie rezygnuje ze współpracy ze szwedzkimi portami, chociaż rząd w Sztokholmie wyraził obawy wobec wpuszczenia Rosjan na szwedzkie wybrzeże. Porty Slite oraz Karlshamn, które pierwotnie miały stać się bazą logistyczną dla budowy odmówiły Rosjanom, jednak inne gminy w Szwecji chcą wykorzystać okazję do zarobienia dodatkowych pieniędzy dzięki współpracy z Gazpromem.

Amerykańskie LNG płynie głównie do Azji

Email Drukuj

Fot.: Shell

Mimo, że pierwsze ładunki LNG, jakie w zeszłym roku opuściły USA trafiły do klientów Ameryce Południowej, to zdaniem agencji Bloomberg najwięcej klientów amerykańskie firmy znajdą w Azji.

Strona 1 z 64PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook