Patronaty

Ludzie, sprawy, akcje, wydarzenia pod naszym patronatem

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2018

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz polskiej branży transportowej. Organizowane co roku w Gdańsku gromadzi ponad 200 przedstawicieli portów morskich, terminali kontenerowych, przewoźników i spedytorów z całego kraju, a także przedstawicieli rządu i instytucji naukowych. Więcej » 

Transport Week 2018 - Nowe Horyzonty

Ósma edycja Transport Week, jednej z najbardziej utytułowanych imprez branżowych powróci do Gdańska w dniach 6-8/3/2018. Wydarzenie raz jeszcze zgromadzi głównych udziałowców z branży TSL. Uczestnicy przyjrzą się obecnym i nadchodzącym projektom rozwoju infrastruktury portowej w Polsce i Europie oraz możliwościom oferowanym przez Nowy Jedwabny Szlak. Więcej » 

Targi InterModal 2018, 21-23 marca

Targi InterModal 2018 to wydarzenie o dużej randze, prezentujące najnowsze osiągnięcia w branży i gromadzące ekspertów podejmujących się dyskusji nad stworzeniem bardziej sprzyjającego otoczenia prawno-organizacyjnego dla rozwoju tej gałęzi transportu w naszym kraju oraz w relacjach międzynarodowych.

W drugiej edycji Targów spodziewamy się wystawców i zwiedzających związanych z Nowym Jedwabnym Szlakiem, w którym segment intermodalny ma szczególne miejsce. W coraz większym stopniu odpowiada on za rozwój kolejowych przewozów intermodalnych w Polsce. Polska ma szansę stać się hubem obsługującym wymianę handlową między Chinami a Europą zachodnią. Więcej »

W październiku konferencja poświęcona morskiej energetyce wiatrowej

W dniach 24-25 października w Gdyni (Courtyard Gdynia Waterfront) odbędzie się szósta edycja Międzynarodowej Konferencji „Offshore Wind Logistics and Supplies”. Organizatorem Konferencji jest Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej. Więcej »

Wystawa "W morzu twoja droga. In mari via tua"

Wystawa "W morzu twoja droga. In mari via tua", prezentowana od 27 czerwca w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, pozwoli mieszkańcom południowej Polski zobaczyć wyposażenie statków i okrętów oraz poczuć klimat morskiej, wakacyjnej przygody i rejsu w nieznane. Więcej »

Morskie regaty SailBook Cup

Już po raz siódmy polscy i zagraniczni żeglarze wyruszą z Sopotu na najdłuższe regaty morskie w Polsce. Podążać będą śladami pionierów polskiego żeglarstwa, którzy już w 1934 roku wyruszyli na regaty do Visby, a trzy lata później na szwedzkie regaty Round Gotland. Więcej »

Konferencja MARELDAYS

W dniach 8 i 9 maja odbędzie się konferencja MARELDAYS - popularyzująca tematy elektroniki morskiej wśród specjalistów z branży oraz wśród studentów zainteresowanych tematyką. Wykłady poprowadzą przedstawiciele branży elektroniki morskiej z Polski, Anglii i Francji, a także pracownicy PG, zaangażowani w tematykę elektroniki i automatyki morskiej. Podczas MARELDAYS przewidziano wykłady oraz panele dyskusyjne, podczas których będzie można porozmawiać ze specjalistami oraz nawiązać kontakty przyszłymi pracodawcami. Więcej »

Konferencja Aluminium 2017

Wydawca magazynu "Nowa Stal" zaprasza na kolejną edycję konferencji "Aluminium. Biznes Trendy Technologie". Odbędzie się ona 6 czerwca 2017 r. w Poznaniu w trakcie wystawy ITM 2017 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Więcej »

 

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego

W dniu 20 kwietnia 2017 roku, na Wydziale Prawa i Administracji UG odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego "Bezpieczeństwo morskie", organizowana przez Katedrę Prawa Morskiego WPiA UG oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk.

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego "Bezpieczeństwo Morskie" jest poświęcona zagadnieniom, które mają fundamentalne znaczenie dla zarządzania bezpieczną eksploatacją statków morskich i zapobiegania zanieczyszczaniu środowiska, a także ochrony statków i portów morskich. Więcej »

Targi InterModal 2017

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Zarząd Krajowy zaprasza na Targi InterModal 2017, wyjątkowe w skali kraju wydarzenie, które gromadzi przedstawicieli kluczowych firm zaangażowanych w branżę kontenerową, transport oraz logistykę. Celem Targów jest zaprezentowanie kompleksowej oferty produktów i usług związanych z transportem intermodalnym. Więcej »

 

V Forum Transportu Intermodalnego Fracht 2017

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz polskiej branży transportowej. Organizowane co roku w Gdańsku gromadzi ponad 200 przedstawicieli portów morskich, terminali kontenerowych, przewoźników i spedytorów z całego kraju, a także przedstawicieli rządu i instytucji naukowych. Więcej »

Morska energetyka wiatrowa

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej już po raz trzeci, we współpracy z partnerami branżowymi, organizuje międzynarodową konferencję, podczas której dyskutowany będzie wpływ, jaki morska energetyka wiatrowa może mieć na rozwój polskiej gospodarki. Więcej »

Transport Week 2017

Siódma już edycja jednej z największych konferencji poświęconych transportowi i logistyce w Europie Centralnej. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 marca, roku 2017 i będzie poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie przyjaznych środowisku technologii w branży morskiej, portowej oraz logistycznej. Więcej »