Patronaty

Ludzie, sprawy, akcje, wydarzenia pod naszym patronatem

Konferencja MARELDAYS

W dniach 8 i 9 maja odbędzie się konferencja MARELDAYS - popularyzująca tematy elektroniki morskiej wśród specjalistów z branży oraz wśród studentów zainteresowanych tematyką. Wykłady poprowadzą przedstawiciele branży elektroniki morskiej z Polski, Anglii i Francji, a także pracownicy PG, zaangażowani w tematykę elektroniki i automatyki morskiej. Podczas MARELDAYS przewidziano wykłady oraz panele dyskusyjne, podczas których będzie można porozmawiać ze specjalistami oraz nawiązać kontakty przyszłymi pracodawcami. Więcej »

Konferencja Aluminium 2017

Wydawca magazynu "Nowa Stal" zaprasza na kolejną edycję konferencji "Aluminium. Biznes Trendy Technologie". Odbędzie się ona 6 czerwca 2017 r. w Poznaniu w trakcie wystawy ITM 2017 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Więcej »

 

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego

W dniu 20 kwietnia 2017 roku, na Wydziale Prawa i Administracji UG odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego "Bezpieczeństwo morskie", organizowana przez Katedrę Prawa Morskiego WPiA UG oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk.

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego "Bezpieczeństwo Morskie" jest poświęcona zagadnieniom, które mają fundamentalne znaczenie dla zarządzania bezpieczną eksploatacją statków morskich i zapobiegania zanieczyszczaniu środowiska, a także ochrony statków i portów morskich. Więcej »

Targi InterModal 2017

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Zarząd Krajowy zaprasza na Targi InterModal 2017, wyjątkowe w skali kraju wydarzenie, które gromadzi przedstawicieli kluczowych firm zaangażowanych w branżę kontenerową, transport oraz logistykę. Celem Targów jest zaprezentowanie kompleksowej oferty produktów i usług związanych z transportem intermodalnym. Więcej »

 

V Forum Transportu Intermodalnego Fracht 2017

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz polskiej branży transportowej. Organizowane co roku w Gdańsku gromadzi ponad 200 przedstawicieli portów morskich, terminali kontenerowych, przewoźników i spedytorów z całego kraju, a także przedstawicieli rządu i instytucji naukowych. Więcej »

Morska energetyka wiatrowa

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej już po raz trzeci, we współpracy z partnerami branżowymi, organizuje międzynarodową konferencję, podczas której dyskutowany będzie wpływ, jaki morska energetyka wiatrowa może mieć na rozwój polskiej gospodarki. Więcej »

Transport Week 2017

Siódma już edycja jednej z największych konferencji poświęconych transportowi i logistyce w Europie Centralnej. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 marca, roku 2017 i będzie poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie przyjaznych środowisku technologii w branży morskiej, portowej oraz logistycznej. Więcej »

Forum Transportowe Młodych

Koło Naukowe Innowacyjnych Systemów Transportowo-Logistycznych, działające na Akademii Morskiej w Gdyni organizuje konferencje "Forum Transportowe Młodych".

5-6 maja 2016 r. to dwa dni pełne bezpłatnych, inspirujących wykładów, debat oraz dyskusji prowadzonych przez doświadczonych przedsiębiorców i profesjonalistów. Jest to również szansa dla studentów na zaprezentowanie swoich innowacyjnych prac naukowych.

FTM to wydarzenie biznesowo - edukacyjne, którego tematem przewodnim są szanse i wyzwania dla rozwoju branży TSL.

Zapisz się już dziś!

4. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie

Data: 8-10 czerwca 2016
Miejsce: Opera na Zamku i Zamek Książąt Pomorskich
Cena: bilet normalny 500 zł / dla pracowników naukowych 250 zł

Za nami trzy edycje Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie. Wydarzenia, które narodziło się z potrzeb środowiska ludzi morza. Najlepiej znających jego wyzwania i potrzeby, a jednocześnie najbardziej doceniających siłę jaka tkwi w gospodarce morskiej.

Na Kongresie spotyka się około 1000 osób z Polski i Europy. Znacząca większość uczestników to stali goście, którzy wracają do nas co roku. Uczestnicy Kongresu reprezentują kadrę zarządzającą średnich i dużych firm związanych z szeroko pojętą branżą morską. Możliwość nawiązania kontaktów, które zaowocują współpracą biznesową to jeden z powodów, dla których odwiedzają nas znamienici goście. Dajemy im okazję do tych spotkań w czasie Kongresu, lecz również podczas wydarzeń mu towarzyszących – debat, giełd kooperacyjnych, wieczornych spotkań. Więcej »

VII Międzynardowa Konferencja Naukowo-Techniczna

 

Najbliższa VII edycja Konferencji odbędzie się w dniach 20-22 czerwca 2016 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Międzynarodowych Targów Gdańskich – AMBEREXPO, Gdańsk-Letnica, ul. Żaglowa 11.

Priorytetową tematyką Konferencji będą rozwiązania z obszaru wojskowej techniki morskiej oraz bezpieczeństwa na morzu i wybrzeżu w portach i obiektach infrastruktury krytycznej, a także w zakresie ratownictwa morskiego. Tematyka ta wpisuje się w Strategię Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie priorytetowych kierunków badań w Resorcie Obrony Narodowej na lata 2013-2022.

Celem Konferencji jest budowa międzynarodowej, regionalnej platformy wymiany wiedzy między przyszłymi użytkownikami, przemysłem i instytucjami naukowo-badawczymi krajów nadbałtyckich.

Odpowiedzialność za warstwę naukową platformy biorą na siebie organizatorzy konferencji NATCON – OBR CTM S.A., wchodzący od 2014 w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. oraz AMW, a za warstwę komercyjną, związaną z szeroko pojętym przemysłem i użytkownikiem końcowym – MTG S.A. Więcej »

Długodystansowe regaty SailBook Cup 2016

Do sezonu letniego pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz warto przypomnieć o imprezach odbywających się właśnie o tej porze roku, zwłaszcza jeśli chodzi o najdłuższe polskie regaty na Bałtyku - SailBook Cup. Już po raz szósty grupa żeglarzy wyruszy z Sopotu na 600-milową trasę dookoła Gotlandii i Gotska Sandön, by zmierzyć się z Bałtykiem. Więcej »

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2016

Europejskie korytarze transportowe, rozwój Elektronicznych Systemów Wymiany Danych "Port Community Systems", kolejne etapy usprawniania obsługi granicznej towarów oraz propagowanie współpracy a nie konkurencji pomiędzy wszystkimi uczestnikami transportu intermodalnego to główne tematy IV Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2016, które odbędzie się w dniach 7 – 8 kwietnia w Gdańsku. Więcej »

XIV Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO

W dniach 20-22 czerwca 2016 w Gdańsku odbędą się XIV Bałtyckie Targi Militarne BALT-MILITARY-EXPO. Targom towarzyszą Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON i Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawuje Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Więcej »

V Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego

Tym razem organizatorzy postanowili skupić uwagę słuchaczy na tematyce związanej z portami morskimi. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w debacie "Polskie porty na drodze konkurencyjności i rozwoju", a także dowiedzieć się jak skutecznie zarządzać i efektywnie eksploatować port morski. Więcej »

Międzynarodowa konferencja Transport Week 2016

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w nowym skrzydle Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. W tym roku, oprócz międzynarodowych konferencji, zaplanowano również liczne spotkania dla polskiej branży TSL. Więcej »

IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego

Kolejna edycja projektu skupia się na szeroko pojętej problematyce prawa żeglugi morskiej. W trakcie Konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane z charakterem prawnym statku morskiego ze szczególnym uwzględnieniem instytucji aresztu statku czy też odpowiedzialności za jego eksploatację. Organizatorzy pragną również zainicjować dyskusję dotyczącą przewozu i korzystania ze statku w kontekście zarówno przewozu pasażerów jak i ładunków. Analizie poddane zostaną także regulacje z zakresu ubezpieczeń morskich.

 

 

220 lat Conradinum. Kształcenie kadr dla gospodarki morskiej wyzwaniem XXI wieku.

Konferencja w Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym z okazji jubileuszu 220 lat działalności Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum, zorganizowana 25.02.2015 r. przez Forum Okrętowe i Pomorskiego Kuratora Oświaty. W programie m.in. prezentacja osiągnięć Conradinum, kształcenie i kształtowanie umiejętności oraz innowacyjne miejsca pracy - oferta firm przemysłu stoczniowego.

 

Polska flaga na morzach i oceanach

Druga edycja wielkiej wystawy z okazji Dnia Flagi RP będzie ekspozycją ponad 30 plansz zawierających zdjęcia bandery narodowej wykonane przez polskich żeglarzy wszędzie tam, gdzie dotarli podczas swoich rejsów.

Biało-czerwona na morzach, oceanach i... ulicach

 

BALTEXPO 2013

17. Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO odbędą się w Gdańsku w dniach 3-5 września 2013 r.

 

Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2013

 

Transport Week 2013

 

W Gdańsku, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, dniach 5-7 marca 2013 r.: LNG Conference, Baltic Container Conference, Intermodal Conference, Deregulation Panel, Offshore Wind Farms Panel oraz Gala Dinner.

 

Intensywny transportowy tydzień

Żółte światło dla zielonej energii

Co z tym intermodalem?

Największe pojemnikowce świata klasy Triple-E będą zawijać do Gdańska - to już oficjalne

Tydzień transportu

Jak Europa radzi sobie z wyzwaniami – czyli Transport Week 2013

Transport Week 2013, czyli perspektywy rozwoju branży

 

Powrót statków pod polską banderę

Czy rzeczywiście prawdopodobne jest, żeby statki powróciły pod polską banderę? Konferencja organizowana na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Czy opłaca się wracać pod biało-czerwoną?

To praca na dziesięciolecia

O prawie morza i prawie morskim - kolejna odsłona dyskusji na Uniwersytecie Gdańskim

 

Samotnie jachtem dookoła świata

 

Bartłomiej Czarciński chce opłynąć świat. Bez zawijania do portów. Na trasie Gdynia-Gdynia.

 

Z Polakami dookoła świata

 

Zimą samotnie ze Świnoujścia na Hel

Krzysztof Skrzypek chce przemierzyć pieszo polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego na trasie ze Świnoujścia do Helu.

 

Hel zdobyty!

Skrzypek wyruszył!

Zimowy marsz wzdłuż polskiego wybrzeża

 

MS Chrobry - ostatni transatlantyk
międzywojennej Polski

Wiesława i Krzysztof Rudź, podróżnicy z Rumi, chcą w Ameryce Południowej odnaleźć potomków pasażerów ostatniego, przedwojennego rejsu transtlantyku Chrobry.

 

Motocyklami za Chrobrym

Śladami Chrobrego

 

Żegluga Wiślana

Z misją promocji polskich rzek i kanałów, żeby pokazać, że pływanie po nich może stać się wielką przygodą.

 

Praga zdobyta!

Wyruszyli

Wisłą do Pragi

 

Bitwa o Gotland!

Jacek Zieliński i Krystian Szypka – dwóch samotników – jeden ze Świnoujścia, drugi z Gdańska, ścigają się dookoła Gotlandii.


Niespodziewany finał

Nie pospali

Bitwa o Gotland rozpoczęta!

Pojedynek dżentelmenów


Konferencja i Targi Offshore - 10/11 października 2012

W hotelu Sheraton w Sopocie odbędzie się Konferencja i Targi Offshore Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, przy współpracy z Polskim Towarzystwem Morskiej Energetyki Wiatrowej...

Konferencja i targi offshore


SMM 2012 - największe w świecie targi branży morskiej

Od 4 do 7 września w Hamburgu spodziewanych jest ponad 2000 wystawców z ponad 60 krajów, którzy na powierzchni ok. 90 000 m2, zaprezentują najnowsze swoje osiągnięcia, produkty i usługi.

 

Największe w świecie targi branży morskiej

Coraz bliżej do największych targów morskich

 

Z mięśniami na Pacyfik

Nieprawdopodobne wyzwanie. Wioślarz i kajakarz, w pojedynkę, chcą pokonać największy ocean świata!

 

Koperski już (niemal) gotowy

Pierwsze pływanie

Pianista już prawie gotowy

Dwóch na jednego


Zbudujmy Polonię...

....nowy żaglowiec szkolny dla polskiej młodzieży! Apelujemy wspólnie z Krzysztofem Baranowskim.


Teraz Polonia

Narodziny Polonii


NATCON

Konferencja NATCON - miejsce spotkania wojskowej techniki morskiej i biznesu! Gdańsk 27-29 czerwca podczas Balt-Military Expo.

 

 

Naukowcy na targach

Konferencja o wojskowej technice morskiej

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

 


Wyścig żaglowców

Pogoria, Iskra i Kaliakra, bliźniacze żaglowce, zmierzą się w sierpniu w wyścigu pomiędzy La Coruną a Dublinem. Będziemy relacjonować pojedynek prosto z pokładu jednego z nich.


Wici z A Coruny

Pojedynek żaglowców


Konkurs na model tratwy Nord

W 55. rocznicę rejsu kpt. Andrzeja Urbańczyka tratwą Nord przez Bałtyk Biblioteka Miejska i Port Jachtowy w Łebie organizują konkurs na model tratwy. Może być wykonany w dowolnej skali z dowolnego materiału. Może w nim wziąć udział każdy…

Tratwa z marzeń

Plany tratwy

Regulamin konkursu

 

Jacht Bezdomnych

Niezwykłe marzenie, niezwykłego człowieka. Bezdomni budują jacht, którym zamierzają wyruszyć na ocean! Towarzyszymy realizacji tego projektu niemal od samego początku.

paleczny jacht bezdomnych


Pomaganie przez budowanie

Ojciec Bogusław zmienia ludzi

Mama pilnuje Ojca Bogusława

Bezdomni na fali

Arka ojca PalecznegoThe Culture 2011 Tall Ships Regatta

Piękne żaglowce, piękna pogoda, jak można było tu nie przyjechać? Tu, czyli do Gdyni na zakończenie The Culture 2011 Tall Ships Regatta - zlotu promującego kulturę krajów basenu Morza Bałtyckiego. Byliśmy tam!


Żagle na medal (PDF)Polak w "Velux 5 Oceans"

„Nasze MORZE” było patronem medialnym występu Zbigniewa Gutkowskiego w najdłuższych i najstarszych regatach samotników dookoła świata Velux 5 Oceans. Żeglarz zajął drugie miejsce. Jest czwartym Polakiem, który samotnie opłynął Horn i jedynym, który tego dokonał w regatach.


Gutek potrafi! (PDF)
Zapraszam do Sopotu (PDF)
Marzenia się spełniają (PDF)
Gutek potrafi! (PDF)
Na kłopoty... Gutkowski (PDF)
Żywot samotnika (PDF)
Zbigniew Wielki (PDF)
MacGyver i jego drużyna (PDF)
Gutek płynie z żoną! (PDF)
Zrobię jak Małysz (PDF)
Jesteśmy z Gutkiem (PDF)
Pierwsza krew (PDF)
Końcowe odliczanie (PDF)
Gotowy do startu (PDF)
Dawaj, dawaj, Gutek! (PDF)


Ratowanie Batorego
Przyłączyliśmy się do ratowania kutra pościgowego Batory, najstarszego zachowanego do dzisiaj polskiego okrętu.The Tall Ships’ Races 2009

Zlot największych żaglowców świata The Tall Ships Races w „mieście z morza i marzeń” okazał się sukcesem. Do Gdyni przypłynęło 105 żaglowców, m.in. z Bułgarii, Włoch, a nawet z leżących w głębi lądu Czech. Byliśmy tam!


Wielka żeglarska feta (PDF)


Ekspedycja Orzeł
Grupa pasjonatów, pod naszym patronatem, wyruszyła na Morze Północne szukać wraku legendarnego okrętu podwodnego Orzeł.
The Tall Ships’ Races 2007
Fantastyczny port, wspaniałe miasto i perfekcyjna organizacja. Zachwyceni byli kapitanowe, załogi i zwiedzający. W szczecińskim Tall Ships’ Races wzięły udział jednostki z 17 krajów, z żeglarzami 35 narodowości na pokładach. Byliśmy tam!

Szczecin – miasto otwarte na żagle (PDF)