Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Inne
Dołącz do nas


Inne

Akademia Morska, "czarci orszak" i zaginiony U-Boot, porozumienie podpisane

Email Drukuj

Akademia Morska w Szczecinie (Fot.: Wikipedia)

Szczecińska Akademia Morska będzie badała jeziora na Pojezierzu Drawskim. W czwartek podpisane zostało porozumienie między uczelnią a organizatorami akcji "Jezioro Tajemnic", w ramach której m.in. poszukiwany będzie... U-Boot w jeziorze Drawsko.

Tak ma wyglądać pomnik Polski Morskiej

Email Drukuj

Zwycięski projekt pomnika Polski Morskiej (Źródło: Gdynia.pl)

Wiemy jak będzie wyglądał pomnik Polski Morskiej w Gdyni. Rozstrzygnięty został konkurs rzeźbiarsko-architektoniczny. Zwycięską pracę przygotowała Autorska Pracownia Projektowo-Plastyczna profesora Andrzeja Gettera z Krakowa. Obelisk, który może kojarzyć się ze słupem granicznym, stanie w przyszłym roku w miejscu, gdzie obecnie znajduje się płyta pomnika Marynarza Polskiego.

Dotacje ministra dla Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Email Drukuj

Wirtualny Skansen Wraków (Ilustr.: NMM)

Zakup obrazu pt. "Bitwa morska" i nowoczesnych skanerów oraz sfinansowanie prac w ramach Wirtualnego Skansenu Wraków: Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku otrzymało dotację na realizację działań w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2017 rok.

Srebrna rocznica kutrów ratowniczych Marynarki Wojennej

Email Drukuj

ORP Maćko

Udział w faktycznych akcjach ratowania życia na morzu, udzielanie pomocy innym jednostkom pływającym oraz zabezpieczenie ratownicze, medyczne i nurkowe przedsięwzięć Marynarki Wojennej to główne zadania realizowane przez kutry ratownicze. Podczas 25-letniej służby pod polską banderą, ORP Maćko i ORP Zbyszko łącznie przebyły ponad 62 tysiące mil morskich, spędzając w morzu blisko 2500 dni.

Trzy dekady w służbie

Email Drukuj

ORP Kaszub - uroczysta zbiórka z okazji 30. rocznicy podniesienia biało-czerwonej bandery (Fot.: M. Kluczyński)

W środę, 15 marca, na pokładzie ORP Kaszub odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 30. rocznicy podniesienia biało-czerwonej bandery. Zgodnie z marynarską tradycją, rocznica podniesienia bandery jest szczególnym świętem obchodzonym przez całą załogę.

35 lat trałowca ORP Gopło

Email Drukuj

35. rocznica pierwszego podniesienia bandery na trałowcu ORP Gopło (Fot.: M. Kluczyński)

Dzisiaj, w poniedziałek 13 marca, w Porcie Wojennym w Gdyni obchodzono 35. rocznicę pierwszego podniesienia biało-czerwonej bandery na trałowcu ORP Gopło. Na okręcie wchodzącym w skład 13. Dywizjonu Trałowców podniesiono wielką galę banderową oraz zorganizowano uroczystą zbiórkę załogi i gości.

Parada okrętów na Morzu Czarnym

Email Drukuj

Obchody na Morzu Czarnym 18 rocznicy wstąpienia do NATO

Parada 10 okrętów z 7 państw NATO, cumowanie burta w burtę jednostek biorących udział w ćwiczeniu „Posejdon 2017” oraz zbiórka na pokładzie okrętu dowodzenia ORP Kontradmirał X. Czernicki – tak na Morzu Czarnym uczczono 18. rocznicę wstąpienia Polski do Sojuszu.

46. rocznica utworzenia 3. Flotylli Okrętów

Email Drukuj

Podniesienie Wielkiej Gali Banderowej (Fot.: Marian Kluczyński)

Jej siły stanowią główny potencjał uderzeniowy polskiej floty. Są w ciągłej gotowości do reagowania w sytuacjach kryzysowych na morzu i osłony transportu morskiego.

Strona 1 z 79PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook