Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Inne
Dołącz do nas


Inne

Pół wieku Latającego Holendra [VIDEO]

Email Drukuj

W 50 lat od premiery pierwszego odcinka "Latającego Holendra", programu emitowanego w Telewizji Polskiej w sumie przez ponad 25 lat, podczas jubileuszowego zlotu jego miłośników w Gdyni, 5 stycznia 2017 r. rozmawiamy z jego autorami, Bohdanem Sienkiewiczem i Aleksandrem Goskiem.

Interaktywni "Rybacy w akcji" w Helu

Email Drukuj

Stanowiska interaktywne w Muzeum Rybołówstwa w Helu (Fot.: NMM)

Pięć stanowisk interaktywnych wzbogaciło wystawę stałą pt. "Dzieje rybołówstwa na wodach Zatoki Gdańskiej" w Muzeum Rybołówstwa w Helu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, zastosowanym w zabytkowym obiekcie można sprawdzić, jak czują się rybacy na kutrze podczas sztormu, ile trzeba włożyć wysiłku w wybranie sieci z połowem i jakie ryby są poławiane w wodach Bałtyku.

Święta spędzili na morzu

Email Drukuj

Solina (Fot.: PŻM)

Załogi prawie wszystkich statków pływających w barwach Polskiej Żeglugi Morskiej, Wigilię i Święta Bożego Narodzenia spędziły na morzach i oceanach całego świata.

W zoo w Płocku nowa ekspozycja - akwaria z fauną i florą wód świata

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Jedną z największych w Polsce ekspozycję fauny i flory najważniejszych akwenów na świecie, w tym mórz i oceanów, otwarto w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku (Mazowieckie). Prezentowanych jest tam ponad 200 gatunków zwierząt i 80 gatunków roślin.

Marynarska wigilia w PŻM

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Marynarze, przedstawiciele polskich armatorów oraz profesorowie szczecińskiej Akademii Morskiej podzielili się opłatkiem na corocznym spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w środę w siedzibie Polskiej Żeglugi Morskiej.

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło w Ministerstwie

Email Drukuj

Fot.: MGMiŻŚ

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przejął Betlejemskie Światło Pokoju od grupy harcerzy z 6. Podhalańskiej Drużyny Harcerskiej "Dzikie Buki" z Bukowiny Tatrzańskiej. Drużyna przybyła do resortu z hm. Pawłem Chmielewskim ze Związku Harcerstwa Polskiego. Harcerze symboliczne światło przejęli od słowackich skautów.

Boże Narodzenie na pokładzie Pogorii

Email Drukuj

Pogoria (Fot.: Bohdan Sienkiewicz)

To już po raz piąty młodzież z Gdańska - z rodzin z problemami, zagrożonych wykluczeniem społecznym, mieszkająca w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka lub innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych - spędza święta na Pogorii. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu Sylwii Mrowińskiej z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To sposób na zainteresowanie młodych żeglarstwem - nie wypływają w morze, ale pracują, mieszkają i śpią na Pogorii. Na pokładzie żaglowca spędzają tez święta Bożego Narodzenia. Mają czas, by zobaczyć Włochy.

DFDS tradycyjnie zatroszczył się o potrzebujących

Email Drukuj

Crown Seaways (Fot.: Wikimedia Commons)

Tradycji stało się zadość. DFDS kolejny już rok zorganizował wigilię dla osób potrzebujących. W tym roku z oferty przygotowanej przez armatora skorzystało ponad 600 osób.

Strona 1 z 76PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook