Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga
Dołącz do nas


Żegluga

DFDS wzmacnia swoją działalność w Ghent

Email Drukuj

Ark Germania (Fot.: Wikimedia Commons)

DFDS większa swoją aktywność w Port of Ghent. Przedstawiciele obu podmiotów podpisali stosowne porozumienie. Za jego sprawą zwiększy się liczba rejsów, które duński armator będzie obsługiwał pomiędzy Ghent oraz Göteborgiem.

Viking Line ma powody do świętowania

Email Drukuj

Viking Grace (Fot.: Wikipedia)

Przedstawiciele firmy Viking Line nie kryją zadowolenia. Wszystko za sprawą promu Viking Grace. Jeden z najnowocześniejszych promów, które pływają po Morzu Bałtyckim, przewiózł już 5 milionów pasażerów.

Główny moduł największej zbudowanej w Polsce turbiny parowej dotarł do Opola

Email Drukuj

Dźwig pływający Maja przenosi turbinę do ładowni Saturna

Wczoraj, do portu w Opolu wpłynął główny moduł największej, zbudowanej w Polsce turbiny parowej należącej do Grupy PGE Elektrowni Opole. Pracownicy firmy Famet wyładowali go przy pomocy suwnicy - informuje Nowa Trybuna Opolska. Spedytorem odpowiedzialnym za organizację dostaw odpowiada Fracht FWO Polska Sp. z o.o.

Warmińsko-Mazurskie: Poprawią się warunki żeglugi na Kanale Dobrzyckim

Email Drukuj

Jeziorak (Fot.: Wikimedia Commons)

Położony na Pojezierzu Iławskim Kanał Dobrzycki zostanie w tym roku gruntownie oczyszczony, dzięki czemu poprawią się warunki do żeglugi. Ten zbudowany w XIV wieku i uważany za najstarszy w Polsce kanał żeglowny łączy jezioro Ewingi z Jeziorakiem.

Balaria z nowym nabytkiem. To prom dobrze znany z rejsów na Bałtyku

Email Drukuj

Regina Baltica (Fot.: Wikipedia)

Znany doskonale z rejsów na Morzu Bałtyckim prom Regina Baltica trafił w ręce nowego przewoźnika. Jednostka przechodzi teraz modernizację, a wkrótce będzie wykonywać rejsy w barwach firmy Balearia.

Za kilka tygodni transport stalowej konstrukcji przęseł mostu Cłowego

Email Drukuj

Fot.: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie

Za kilka tygodni do Szczecina zostanie przystransportowana stalowa konstrukcja przęseł mostu Cłowego - informuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Do realizacji inwestycji, w ubiegłym roku, wybrano Vistal Gdynia SA w konsorcjum ze spółką Vistal Infrastructure Sp. z.o.o..

Rekordowe wyniki na trasach DFDS do Rotterdamu

Email Drukuj

Selandia Seaways (Fot.: Wikimedia Commons)

Niecodzienne osiągnięcie stało się ostatnio udziałem firmy DFDS, jeśli chodzi o połączenia pomiędzy Wielką Brytanią a Rotterdamem. Firma ustanowiła właśnie na tych trasach rekord pod względem wykorzystania powierzchni ładunkowej - i to pomimo tego, że w ostatnim czasie jedna z nich była obsługiwana mniejszą jednostką.

Niezwykła inicjatywa Viking Line. W taki sposób armator pomaga środowisku

Email Drukuj

Fot.: Viking Line

Viking Line jest jednym z tych armatorów, którzy mocno angażują się w akcje służące poprawie jakości środowiska. Fiński armator po raz kolejny wsparł finansowo dwie organizacje ekologiczne kwotą ponad pół miliona koron szwedzkich.

Wojewoda mazowiecki: potrzebny kompleksowy program pogłębiania Wisły

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Według wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery, potrzebny jest kompleksowy program pogłębiania Wisły, nie tylko w środkowym jej biegu, ale na całej długości tej rzeki, co zwiększy bezpieczeństwo przeciwpowodziowe oraz umożliwi rozwój transportu wodnego.

Zobacz jak powstawał mural na statku kanadyjskiej firmy żeglugowej

Email Drukuj

Mural na masowcu CSL St-Laurent

Mural na masowcu? Dlaczego nie?! Dziełem sztuki został przyozdobiony właśnie jeden ze statków należących do kanadyjskiej firmy żeglugowej Canada Steamship Lines (CSL).

Suwnice do San Juan na ciężarowcu przebudowanym wg polskiego projektu [VIDEO]

Email Drukuj

Suwnice na pokładzie ciężarowca Albatross (Fot.: Crowley Maritime / twitter)

Trzy nowe suwnice STS (ship-to-shore) zostały dostarczone już do terminalu w San Juan (Portoryko), którego operatorem jest amerykański armator Crowley Matime Corp.

Finnlines zwiększa przestrzeń ładunkową na trasie Helsinki-Travemünde

Email Drukuj

Finnstar (Fot.: Wikimedia Commons)

Firma Finnlines zamierza zwiększyć swoją aktywność na jednej z ważnych tras. Chodzi o popularne połączenie Helsinki-Travemünde. Z nowych możliwości oferowanych na tej trasie będzie można skorzystać już 9 kwietnia.

Spółka Stadler Polska rozpoczęła realizację dostaw na rynek norweski

Email Drukuj

KopernikKopernik

Spółka Stadler Polska rozpoczęła realizację dostaw na norweski rynek 26 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Flirt. Pierwszy skład opuścił zakład w Siedlcach i promem kolejowym Kopernik armatora Euroafrica Shipping Lines na trasie Świnoujście-Ystad został przetransportowany do Szwecji, a następnie do Norwegii. Wszystkie zamówione przez koleje NSB pociągi wytrzymują surowe skandynawskie zimy z temperaturami sięgającymi minus 40 stopni Celsjusza. 

Statki wycieczkowe Żeglugi Gdańskiej wcześnie rozpoczęły sezon

Email Drukuj

Elżbieta, statek Żeglugi Gdańskie (Fot.: Wikipedia)

Elżbieta i Danuta jako pierwsze po zimowej przerwie przecierają turystyczny szlak na Motławie. Statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej pojawiły się w tym roku na trasie wycieczkowej z centrum Gdańska na Westerplatte wyjątkowo wcześnie.

Strona 1 z 406PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook