Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga
Dołącz do nas


Żegluga

Zobacz jak powstawał mural na statku kanadyjskiej firmy żeglugowej

Email Drukuj

Mural na masowcu CSL St-Laurent

Mural na masowcu? Dlaczego nie?! Dziełem sztuki został przyozdobiony właśnie jeden ze statków należących do kanadyjskiej firmy żeglugowej Canada Steamship Lines (CSL).

Suwnice do San Juan na ciężarowcu przebudowanym wg polskiego projektu [VIDEO]

Email Drukuj

Suwnice na pokładzie ciężarowca Albatross (Fot.: Crowley Maritime / twitter)

Trzy nowe suwnice STS (ship-to-shore) zostały dostarczone już do terminalu w San Juan (Portoryko), którego operatorem jest amerykański armator Crowley Matime Corp.

Finnlines zwiększa przestrzeń ładunkową na trasie Helsinki-Travemünde

Email Drukuj

Finnstar (Fot.: Wikimedia Commons)

Firma Finnlines zamierza zwiększyć swoją aktywność na jednej z ważnych tras. Chodzi o popularne połączenie Helsinki-Travemünde. Z nowych możliwości oferowanych na tej trasie będzie można skorzystać już 9 kwietnia.

Spółka Stadler Polska rozpoczęła realizację dostaw na rynek norweski

Email Drukuj

KopernikKopernik

Spółka Stadler Polska rozpoczęła realizację dostaw na norweski rynek 26 pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Flirt. Pierwszy skład opuścił zakład w Siedlcach i promem kolejowym Kopernik armatora Euroafrica Shipping Lines na trasie Świnoujście-Ystad został przetransportowany do Szwecji, a następnie do Norwegii. Wszystkie zamówione przez koleje NSB pociągi wytrzymują surowe skandynawskie zimy z temperaturami sięgającymi minus 40 stopni Celsjusza. 

Statki wycieczkowe Żeglugi Gdańskiej wcześnie rozpoczęły sezon

Email Drukuj

Elżbieta, statek Żeglugi Gdańskie (Fot.: Wikipedia)

Elżbieta i Danuta jako pierwsze po zimowej przerwie przecierają turystyczny szlak na Motławie. Statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej pojawiły się w tym roku na trasie wycieczkowej z centrum Gdańska na Westerplatte wyjątkowo wcześnie.

WWF Polska: „Godzina dla Ziemi - Godzina dla Wisły"

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Ochronie Wisły jest poświęcona tegoroczna akcja ekologów z WWF Polska "Godzina dla Ziemi". Organizacja obawia się, że rządowe plany przywrócenia żeglowności na Wiśle spowodują „gigantyczną katastrofę ekologiczną”.

Hamburg Süd w "rękach" Maersk Line

Email Drukuj

Rio Madeira - jeden z kontenerowców należących do Hamburg Süd (Fot.: Hamburg Süd)

Maersk Line podpisał umowę kupna akcji operatora kontenerowego Hamburg Süd (Hamburg Südamerikanische Dampfschifffahrts-Gesellschaft KG) z Grupy Oetkera (Dr August Oetker KG). O planach duńskiego koncernu informowaliśmy na łamach Portalu Morskiego w grudniu ubiegłego roku.

Holownik Leopard - przez wielką wodę z wielką rurą

Email Drukuj

Leopard w Norwegii w marcu 2017 r. - na początku drogi do Panamy

Leopard - holownik polskiego armatora realizuje zlecenie polegające na dostarczeniu z Norwegii do Panamy długiej pływającej rury z tworzywa sztucznego.

W Gdańsku załadowano główny moduł największej zbudowanej w Polsce turbiny parowej

Email Drukuj

Dźwig pływający Maja przenosi turbinę do ładowni Saturna

W Gdańsku, na statek Saturn, cumujący przy nabrzeżu WOC, załadowano przed południem 15 marca główny moduł największej, zbudowanej w Polsce turbiny parowej należącej do Grupy PGE Elektrowni Opole. Za organizację transportu odpowiada Fracht FWO Polska.

Dostawa kolejnego modułu na Morze Północne

Email Drukuj

Załadunek modułu na pole Johan Sverdrup (Fot.: D. Sychowski)

W dniach 14 i 15 marca w Energomontażu-Północ Gdynia odbył się załadunek kolejnej konstrukcji przeznaczonej na platformę, która powstaje na polu wydobywczym Johan Sverdrup. Jeszcze dziś w nocy statek Meri wypłynie z Gdyni, by dostarczyć konstrukcję do klienta. Projekt realizowany jest na zlecenie konsorcjum K2JV.

Popularny brytyjski przewoźnik promowy na sprzedaż

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Jeden z głównych przewoźników obsługujących połączenia na Isle of Wight, firma Red Funnel, została wystawiona na sprzedaż. Kwota transakcji powinna przekroczyć 250 milionów funtów.

Wiceminister Witkowski: kanał przez Mierzeję otworzy Polskę północnowschodnią dla żeglugi

Email Drukuj

Wizualizacja kanału przez Mierzeję Wiślaną

Kanał przez Mierzeję Wiślaną otworzy bardzo ważny obszar Polski północnowschodniej, a co za tym idzie pewnej części Europy, dla światowej żeglugi - powiedział we wtorek wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.

Stena Line świętuje 50 lat linii Kiel-Göteborg

Email Drukuj

Połączenie Kiel-Göteborg obsługuje prom Stena Germanica, przebudowany w 2015 roku do spalania nowoczesnego, ekologicznego paliwa - metanolu w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA

Jedno z najważniejszych połączeń znajdujących się w siatce połączeń Stena Line kończy 50 lat. Pierwszy rejs na trasie Kiel-Göteborg został wykonany w 1967 r. Szwedzki przewoźnik chce uczcić tę rocznicę w wyjątkowy sposób.

Mols-Linien wciąż na fali wznoszącej

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Duńska firma Mols-Linien (firma jest w trakcie zmiany nazwy na Molslinjen) kontynuuje doskonałą passę. Przewoźnik poinformował właśnie o swoich osiągnięciach z ubiegłego roku. Przedstawiciele firmy mają powody do zadowolenia.

Strona 1 z 406PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook