Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga
Dołącz do nas


Żegluga

Radio Szczecin: Odmłodzona flota PŻM-u sposobem na kryzys

Email Drukuj

Beskidy (Fot.: PŻM)

Najmłodsza flota od lat 70. - tym Polska Żegluga Morska chce konkurować na pogrążonym w kryzysie rynku przewozów.

Ważny certyfikat środowiskowy dla HH Ferries

Email Drukuj

Fot.: HH Ferries Group

Grupa HH Ferries postawiła kolejny ważny krok związany z realizowaną od lat strategią, której celem jest uczynienie swojej działalności jak najmniej dotkliwą dla środowiska. Firma otrzymała certyfikat ISO 14001:2015.

Największy aparat projektu EFRA dotarł do Lotosu [VIDEO]

Email Drukuj

Dźwig pływający Maja z ładunkiem dla instalacji EFRA

W czwartek wyładowano w Gdańsku, przy nabrzeżu rafinerii Lotos, ciężki, wielkogabarytowy ładunek ze statku Wilson Gaeta. Jest to największy aparat instalacji HVDU w ramach projektu EFRA. Rozładunek kolumny o masie 290 t ze statku rozpoczął się wczoraj około godz. 16.

Stena Line czasowo zawiesza połączenie Sassnitz-Trelleborg

Email Drukuj

Sassnitz (Fot.: Stena Line)

Serwis Sassnitz-Trelleborg, który obsługiwany jest przez Stena Line, zostanie chwilowo zawieszony. Ma to związek z pracami konserwacyjnymi, które przeprowadzone zostaną na promie Sassnitz, który kursuje na tej trasie.

Lodołamacze czekają na ocieplenie

Email Drukuj

Fot.: RGZW w Szczecinie

Silny północny wiatr już w niedzielę zatrzymał akcję lodołamania na wodach Odry i Regalicy. Jednostki zacumowały przy nabrzeżach.

Świetny rok dla Færgen

Email Drukuj

Fot.: Faergen

Duński przewoźnik Færgen promowy podał wstępne informacje na temat ubiegłorocznych osiągnięć. Firma pochwaliła się, że udało się jej osiągnąć wzrosty na wszystkich obsługiwanych trasach. Armator poprawił osiągane rezultaty już trzeci rok z rzędu. Na wielu liniach udało się pobić dotychczasowe rekordy.

Lód na rzekach. Szlaki wodne zamknięte

Email Drukuj

Lodołamacz, który brał udział w ubiegłorocznej akcji łamania lodu (Fot.: RZGW w Gdańsku)

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zamyka dla żeglugi szlaki wodne na Odrze i Regalicy, a także na przekopie Klucz Ustowo, Kanale Odyńca i Jeziorze Dąbie. Rozpoczęła się akcja lodołamania - informuje Stefan Iwicki z RZGW.

Przyszłość serwisu Aarhus-Samsø wisi na włosku

Email Drukuj

Issehoved (Fot.: Issehoved)

Wciąż nie wiadomo, co będzie dalej z zainicjowanym podczas ubiegłorocznego sezonu połączeniem Aarhus-Samsø. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, miał on zostać zawieszony jedynie na okres zimowy. Teraz jednak nie wiadomo, czy w ogóle powróci.

Zbyt wysoki poziom wody. Nieczynna jedna ze świnoujskich przepraw promowych

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Ze względów bezpieczeństwa, Żegluga Świnoujska zdecydowała o zamknięciu ogólnodostępnej przeprawy promowej "Centrum" (popularne Karsibory). Powodem jest zbyt wysoki poziom wody, który uniemożliwia wjazd samochodów na pokład promu. 

Bremerhaven: dotarł już sprzęt brygady pancernej U.S. Army wzmacniającej NATO w Europie Wschodniej

Email Drukuj

Sprzęt wojskowy załadowany w porcie Baumont.

Pierwsza partia sprzętu U.S. Army, której wybrane oddziały przebazowywane są do Europy Wschodniej w ramach amerykańskiej inicjatywy wzmocnienia regionu, dotarła już do Europy. Wczoraj do portu Bremerhaven wszedł pierwszy z trzech samochodowców z wyposażeniem Trzeciej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z Czwartej Dywizji Piechoty (3/4 ABCT) stacjonującej na co dzień Fort Carson w stanie Colorado.

Promy do Anglii: P&O Ferries ustanawia rekord przewozów z Zeebrugge

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Operator promowy P&O Ferries przewiózł w 2016 roku więcej ładunków na swoich trasach z Zeebrugge niż w jakimkolwiek roku od czasu rozpoczęcia operacji z belgijskiego portu w 1966 roku. Jako główną przyczynę wskazano trwający wciąż wzrost wymiany handlowej pomiędzy kontynentem a Wielką Brytanią.

Kłopoty promu Copenhagen

Email Drukuj

Fot.: Scandlines

Tylko przez dwa tygodnie pasażerowie mogli się cieszyć z nowego promu kursującego w barwach Scandlines. Po 14 dniach od wejścia na trasę prom trafił do stoczni Fayard, gdzie będzie przechodził prace naprawcze.

Tallink podsumowuje końcówkę roku

Email Drukuj

Już wkrótce do floty Tallink dołączy supernowoczesny Megastar (Fot.: Wikipedia)

Tallink opublikował statystyki za grudzień 2016 r. oraz cały IV kwartał. Zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i kwartalnym przewoźnik poprawił wyniki na wszystkich obsługiwanych przez siebie trasach.

Grimaldi Group rozwija jedno ze swoich połączeń pomiędzy Włochami a Grecją

Email Drukuj

Cruise Olympia (Fot.: Grimaldi Group)

Od 3 stycznia jedno z popularnych połączeń znajdujących się w siatce połączeń Grimaldi Group zostanie rozbudowane o dodatkowy port. Promy obsługujące do tej pory linię Ankona-Igumenitsa-Patras, zawijać będą również do portu w Wenecji.

Strona 1 z 401PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook