Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Porty i terminale w Polsce Unifeeder - nowe połączenie z Gdańskiem
Dołącz do nas

Unifeeder - nowe połączenie z Gdańskiem

Email Drukuj
Nowe połączenia Unifeedera (Ilustr.: Unifeeder)

Duński operator Unifeeder, od 13 maja br., rozbudowuje swoją sieć zawinięć o nowe połączenie short sea w relacji Gdańsk - Kotka - Petersburg - Gdańsk. 

Usługa ta zapewni szybki czas tranzytu do/z Kotki i Petersburga tzw. ładunków feeder'owych, a także w zakresie usług przewozowych short sea prowadzonych przez Gdańsk. Serwis umożliwi także regularne repozycjonowanie pustych kontenerów z Polski do Finlandii i Rosji.

W efekcie uruchomienia serwisu Finlandia i Rosja zyskają zróżnicowane, zwielokrotnione opcje zawinięć bezpośrednich w ramach sieci połączeń Unifeeder, a także będą mogły zaoferować alternatywę transhipmentu przez Gdańsk, Hamburg, Bremerhaven, Rotterdamu lub Antwerpię.

Warto dodać, że operator od 29 lutego ubiegłego roku dysponuje także bezpośrednim połączeniem short sea pomiędzy portami Gdynia i Petersbug. Nowa linia z bezpośrednimi zawinięciami do BCT - Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni obsługiwana jest w cyklu tygodniowym przez statek o pojemności 700 TEU, w następującym harmonogramie - Gdynia BCT (niedziela/poniedziałek) - St. Petersburg (czwartek/piątek) - Gdynia BCT (niedziela/poniedziałek). 

Rozpoczynające się w maju połączenie obsługiwane będzie w harmonogramie: Gdańsk (sobota/niedziela) - Kotka (wtorek) - Petersburg (środa) - Gdańsk (sobota, niedziela).

AL, rel (Unifeeder, BCT Gdynia), PBS

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook